Dookoła Walencji: Valverde wygrał królewski etap

Hiszpan Alejandro Valverde wygrał na wzgórzu Cocentaina, po samotnym finiszu, czwarty, królewski etap wyścigu kolarskiego Dookoła Walencji i umocnił się na pozycji lidera. 37-letni zawodnik grupy Movistar odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji.

Na mecie wyprzedził o cztery sekundy Brytyjczyka Adama Yatesa (Mitchelton) oraz Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana). Lider ekipy CCC Sprandi Polkowice Portugalczyk Amaro Antunes zajął 11. miejsce ze stratą 31 sekund; Michał Kwiatkowski (Sky), który jeszcze kilka kilometrów przed finiszem jechał w ucieczce, zajął dalszą lokatę.

W klasyfikacji generalnej przewaga Valverde nad Sanchezem wzrosła do 14 sekund. Zajmujący trzecie miejsce Duńczyk Jakob Fuglsang (Astana) ma stratę 26 sekund. Antunes plasuje się na dziesiątej pozycji - strata 1.09.

Wyścig zakończy się w niedzielę płaskim etapem z Paterny do Walencji.