Lech Poznań zaprezentował się kibicom

Piłka nożna
Lech Poznań zaprezentował się kibicom
fot. PAP

Ponad tysiąc kibiców pojawiło się na Placu Wolności, gdzie w sobotnie popołudnie zaprezentowała się drużyna Lecha Poznań. Piłkarze rozdali setki autografów, była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Plac Wolności to tradycyjne miejsce, gdzie przed sezonem bądź przed rundą rewanżową kibice mogą poczuć bliższą więź z piłkarzami Lecha. Tuż po zrobieniu wspólnej fotografii, trener Nenad Bjelica, niczym zawiadowca stacji, symbolicznym gwizdkiem dał sygnał, że poznańska lokomotywa jest gotowa do odjazdu w pogoni za mistrzostwem Polski.

 

"To bardzo fajne spotkania. Kiedy my potrzebujemy pomocy na boisku, oni nas wspierają, dopingują. Teraz my możemy być blisko nich i im też podziękować" - mówił Chorwat, który rozdał nie mniej autografów niż jego podopieczni.

 

Na prezentacji pojawili się także nowi zawodnicy - Norweg Thomas Rogne, Piotr Tomasik i Ukrainiec Ołeksij Chobłenko.

 

"Poznań bardzo mi się podoba, jestem też pod wrażeniem dużej liczby kibiców. Na razie nie chcę mówić, ile zdobędę goli, liczy się dobro całej drużyny" - powiedział były zawodnik Czornomorca Odessa.

 

Rozchwytywany przez kibiców był reprezentant Polski Maciej Makuszewski, który po zerwaniu wiązadeł krzyżowych w kolanie przechodzi intensywną rehabilitację. 29-letni pomocnik kilka dni temu został tatą.

 

"To mnie jeszcze bardziej dopinguje do pracy i jak najszybszego powrotu na boisko" - przyznał.

 

Wicelider ekstraklasy przed inauguracją drugiej części sezonu ma zaplanowane jeszcze dwa sparingi - w niedzielę z GKS Tychy i w środę z drugoligowym Zniczem Pruszków. Pierwszy mecz ligowy rozegra 11 lutego w Gdyni z Arką.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze