Polscy skoczkowie bez medalu MŚ

Polscy skoczkowie zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu. Zawody wygrała reprezentacja Niemiec.

Po pierwszej serii konkursu na skoczni (HS106) prowadziła reprezentacja Niemiec, drugie miejsce zajmowali Norwegowie, trzecie drużyna Austrii, czwarte Słowenia, a piąte Polacy, którzy tracili do podium 18,8 pkt.

W drugiej serii w czołówce nie było zmian. Mistrzostwo świata juniorów wywalczyli Niemcy. Drużyna w składzie Philipp Raimund – Justin Lisso – Cedrik Weigel – Constantin Schmid uzyskała 1068,5 pkt. Srebro zdobyła Austria (1063,7 pkt), a brąz Norwegia (1037,0). Tuż za podium znaleźli się Słoweńcy (1021,7), a na piątym miejscu Polacy (997 pkt), którzy w Kanderstegu wystąpili w składzie: Tomasz Pilch (266,2 pkt; 98 m/ 99.5 m) – Paweł Wąsek (254,4pkt; 99 m/ 96.5 m) – Bartosz Czyż (252.8 pkt; 93 m/ 101 m)– Kacper Juroszek (223.6 pkt; 96.5 m/ 87.5 m).

W rozegranym wcześniej (czwartek 1 lutego) konkursie indywidualnym najlepszy z Polaków Pilch zajął 4. miejsce, a do brązowego medalu zabrakło mu 0,2 punktu. Wąsek został sklasyfikowany na 22. pozycji, Czyż – 23, a Kacper Juroszek – 29. Zawody wygrał Norweg Marius Lindvik, srebro zgarnął Niemiec Constantin Schmid, a brąz Austriak Clemens Leitner.