Premierowy gol Alexisa! West Brom nie poradził sobie bez Krychowiaka

Manchester United długo męczył się z beniaminkiem z Huddersfield Town, jednak w drugiej połowie kibice zobaczyli upragnioną bramkę nowej gwiazdy klubu, Alexisa Sancheza. Chilijczyk w swoim pierwszym na Old Trafford spotkaniu w barwach Czerwonych Diabłów otworzył konto bramkowe w nietypowych okolicznościach. Mniej szczęścia miał West Bromwich Albion, które mimo wczesnego prowadzenia przegrało bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka w składzie.

W środku tygodnia West Bromwich Albion wyraźnie przegrał z Manchesterem City, a jeszcze przed zmianą stron boisko przez kontuzję musiał opuścić Grzegorz Krychowiak. Polak został nadepnięty w brutalny sposób przez Fernandinho, który za to wejście nie zobaczył nawet żółtej kartki. Udo 28-latka było opuchnięte, przez co musiał opuścić spotkanie "o sześć punktów" ze znajdującym się tylko dwie pozycje wyżej Southampton.

Spotkanie na dnie tabeli świetnie ułożyło się dla The Baggies, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą gola stopera, Ahmeda Elgazy'ego. Dalsza część spotkania była jednak pod dyktando Świętych, którzy w ciągu kwadransa trafili do siatki Bena Fostera aż trzykrotnie. Pięknym strzałem w okienko popisał się Mario Lemina, zaś z rzutu wolnego trafił James Ward-Prowse. Nadzieję gospodarzom dał w 72. minucie Salomon Rondon, jednak spotkanie zakończyło się porażką zespołu Krychowiaka, który pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli Premier League.

Manchester United miał okazję odrobić dwa punkty do liderującego City, które tylko zremisowało z Burnley 1:1. Czerwone Diabły podejmowały na Old Trafford Huddersfield i były murowanym faworytem spotkania. Podopieczni Jose Mourinho mieli jednak problem z dobrze zorganizowaną defensywą gości, którą udało się sforsować dopiero w drugiej połowie. Do siatki trafił Romelu Lukaku. Kilkanaście minut później swoje pięć minut miał Alexis Sanchez, który wypracował rzut karny i sam chciał wymierzyć sprawiedliwość. Jego strzał bezbłędnie wyczuł Jonas Lossl, jednak przy dobitce Chilijczyka był już bezradny.

90 minut w barwach Swansea rozegrał Łukasz Fabiański. Łabędzie zremisowały z Leicester City 1:1 i kontynuują niespodziewaną serię czterech kolejnych spotkań bez porażki. Wcześniej zespół z Walii niezmiennie okupował ostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki Premier League:

Bournemouth - Stoke 2:1 (King 70' Mousset 79' - Shaqiri 5')
Brighton - West Ham 3:1 (Murray 8', Izquierdo 59', Gross 75' - J. Hernandez 30')
Leicester - Swansea 1:1 (Vardy 17' - Fernandez 53')
Manchester United - Huddersfield 2:0 (Lukaku 55', Alexis 68')
West Brom - Southampton 2:3 (Hegazy 4', Rondon 72' - Lemina 40', Stephens 43', Ward-Prowse 55')