Wenger: Rywalizacja w Europie jest niszczona przez pieniądze

Piłka nożna
Wenger: Rywalizacja w Europie jest niszczona przez pieniądze
fot. PAP

Jeżeli spojrzysz na rozgrywki pięciu największych lig w Europie, to możesz zauważyć, że nieprzewidywalność praktycznie została zatracona, ponieważ już w grudniu poznaliśmy czterech mistrzów w swoich krajach. To znaczy, że coś jest nie tak w futbolu – mówi Arsene Wenger odnosząc się do dominacji poszczególnych drużyn na Starym Kontynencie.

Szkoleniowiec Arsenalu uważa, że dominacja niektórych klubów z gigantycznymi możliwościami finansowymi niszczy rywalizację w największych ligach w Europie. W Premier League Manchester City ma obecnie aż piętnaście punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Spore różnice są widoczne także w innych krajach. Paris Saint Germain, Bayern Monachium i FC Barcelona praktycznie już od jakiegoś czasu mogą świętować mistrzowskie tytuły.

Wenger sądzi, że coś w tej kwestii należy zmienić, aby zmniejszyć różnice pomiędzy hegemonami, a pozostałymi zespołami. - Jeżeli spojrzysz na rozgrywki pięciu największych lig w Europie, to możesz zauważyć, że nieprzewidywalność praktycznie została zatracona, ponieważ już w grudniu poznaliśmy czterech mistrzów w swoich krajach. To znaczy, że coś jest nie tak w futbolu. Olbrzymie możliwości finansowe niektórych klubów niszczą rywalizację – zaznacza.

W styczniowym okienku transferowym kluby Premier League wydały rekordową sumę 419.5 mln funtów na zakup piłkarzy. Siedem klubów, łącznie z Arsenalem pobiło własne rekordy pod względem wydatków.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie