LSK: Ważne zwycięstwo Legionovii

W meczu szesnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia Legionowo wygrała z Impelem Wrocław 3:1. Podopieczne Piotra Olenderka zdobyły ważne punkty w starciu ekip z dolnej części tabeli ekstraklasy.

Dwunasta w tabeli Legionovia podejmowała jedenasty Impel. Obie ekipy znajdowały się więc na miejscach zagrożonym grą w barażu o utrzymanie, obie miały przed tym starciem identyczny bilans 15 oczek, 5 zwycięstw – 10 porażek, więc spotkanie to awizowano jako mecz za sześć punktów.

Najwięcej emocji przyniosła premierowa odsłona, zakończona rywalizacją na przewagi. W niej skuteczna gra Ilony Gierak przechyliła szalę zwycięstwa na stronę ekipy z Wrocławia (25:27). W drugiej partii przez długi okres przewagę miał Impel (4:7, 10:15), ale gospodynie odrobiły straty i w końcówce całkowicie przejęły inicjatywę, wygrywając sześć piłek z rzędu (23:18), a następnie całego seta 25:20.

Set numer trzy to już wyraźna przewaga gospodyń, a robotę ułatwiło im aż dziesięć błędów własnych popełnionych przez rywalki w całym secie (25:21). W czwartym secie siatkarki Legionovii walczyły o komplet punktów i dopięły swego wygrywając 25:19.

MVP: Małgorzata Jasek – atakująca ekipy z Legionowa była najlepiej punktującą zawodniczką meczu (20, w tym 2 asy serwisowe + 2 bloki). Magdalena Damaske wywalczyła 17 oczek, a u pokonanych najlepiej punktowały: Natalia Murek (15), Iga Chojnacka (15) i Tamara Gałucha (14). Mocną bronią gospodyń był w tym meczu blok (19–12), siatkarki z Legionowa popełniły też zdecydowanie mniej błędów od rywalek (20–31).

Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19)

Legionovia: Klaudia Alagierska, Magdalena Damaske, Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Paulina Szpak - Anna Korabiec (libero) - Adrianna Adamek (libero), Anna Bączyńska, Alicja Grabka

Impel: Iga Chojnacka, Tamara Gałucha, Ilona Gierak, Natalia Murek, Valerie Nichol, Aleksandra Trojan - Maria Stenzel (libero) - Karolina Pancewicz (libero), Sandra Świętoń, Weronika Wołodko.

Wyniki pozostałych meczów 16. kolejki LSK:

2018-02-03: Trefl Proxima Kraków – Poli Budowlani Toruń 3:1 (25:23, 25:17, 20:25, 25:18)
2018-02-03: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Chemik Police 1:3 (25:21, 14:25, 13:25, 16:25)

2018-02-03: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 20:25)
2018-02-04: Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:19, 25:19)
2018-02-04: Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)
2018-02-05: Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź (18.00; transmisja – Polsat Sport)