ME w futsalu: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Hiszpania pokonała skromnie Azerbejdżan 1:0, a Portugalia wygrała z Ukrainą 5:3 w ostatnich meczach fazy grupowej mistrzostw Europy w futsalu. Wiadomo już jak będą wyglądały pary ćwierćfinałowe.

Hiszpanie po niespodziewanym remisie z Francją 4:4, aby wygrać grupę musieli pokonać Azerów, którzy z "Trójkolorowymi" wygrali 5:3. Skromne zwycięstwo piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego zapewnił Pola. W ćwierćfinale zagrają oni z Ukrainą.

Nasi wschodni sąsiedzi w pierwszym niedzielnym meczu ulegli Portugalii 3:5. Po pierwszej połowie faworyci prowadzili 2:0, ale Ukraińcy po przerwie zdołali doprowadzić do remisu. Potem jednak trzy szybkie bramki Portugalczyków rozstrzygnęły losy spotkania i zapewniły im pierwsze miejsce w grupie C. W ćwierćfinale zagrają z Azerami.