Od 0:2 do 3:2 i to w osłabieniu! AS Monaco pokonało Lyon w hicie

AS Monaco przegrywało już 0:2 w meczu zamykającym 24. kolejkę Ligue 1 z Olympique Lyon, przy stanie 2:2 Keita Balde otrzymał czerwoną kartkę, ale i tak było w stanie odnieść ważne zwycięstwo! W końcówce gola na wagę trzech punktów strzelił Rony Lopes.

Spotkania AS Monaco z Olympique Lyon zwykle przynoszą wiele emocji i przede wszystkim bramek. Oto wyniki ich ostatnich pięciu konfrontacji.

AS Monaco - Lyon 2:3
Lyon - AS Monaco 3:2
Lyon - AS Monaco 1:2
AS Monaco - Lyon 1:3

Lyon - AS Monaco 6:1

W niedzielny wieczór też mogliśmy spodziewać się gradu bramek, bo obie ekipy uwielbiają atakować. Zaczęło się od mocnego uderzenia, gdyż w dwunastej minucie Mariano Diaz uderzył z dystansu i choć strzał nie wydawał się szczególnie groźny, to zaskoczył Danijela Subasica, który nie zdążył skutecznie interweniować. Jak się okazało, piłka po drodze odbiła się od nogi Youriego Tielemansa i zaskoczyła bramkarza.

Chwilę później Subasic musiał opuścić boisko, gdyż po nieudanej interwencji zderzył się ze słupkiem. Lyon szybko wykorzystał brak podstawowego bramkarza, strzelając drugiego gola. Jego autorem był Bertrand Traore. AS Monaco wrócił do gry jeszcze w pierwszej połowie, jednocześnie komplikując sobie sytuację! Zaczęło się od ładnej akcji Keity Balde, który był nieuchwytny dla obrońców, a i uderzył bardzo precyzyjnie.

Chwilę później Ferland Mendy sfaulował w polu karnym Kamila Glika, a sędzia podyktował rzut karny. Tego nie wykorzystał Radamel Falcao, ale na swoje szczęście zdążył z dobitką. Było 2:2, ale pod koniec pierwszej części gry drugą żółtą kartkę otrzymał Balde...

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się również na początku drugiej połowy, kiedy to Falcao na skutek kontuzji oddał miejsce Stevanowi Joveticowi. Lyon - mimo gry w przewadze - nie był groźniejszą drużyną, a nawet to Monaco miało lepsze sytuacje. Gości ratował Anthony Lopes, który najpierw obronił strzał Rony'ego Lopesa, a chwilę później powstrzymał Tielemansa.

I to właśnie AS Monaco zadało ostatni cios. Po zgraniu Jovetica do siatki trafił Rony Lopes.

AS Monaco - Olympique Lyon 3:2 (2:2)

Bramki: Keita 31, Falcao 36, Rony Lopes 88 - Diaz 12, Traore 28.

AS Monaco: Subasic (15 Sy) - Toure, Glik, Jemerson, Raggi - Tielemans, Fabinho - Keita, Moutinho, Rony Lopes - Falcao (55 Jovetic).

Lyon: Lopes - Tete, Marcelo, Morel, Mendy - Ndombele, Aouar - Traore (75 Cornet), Fekir, Depay (86 Maolida) - Diaz.

Żółte kartki: Keita, Sy - Tete, Mendy, Ndombele.

Czerwona kartka: Keita.