Piękny gest Gassijewa! Oddał pas... Dorticosowi (WIDEO)

Sporty walki
Piękny gest Gassijewa! Oddał pas... Dorticosowi (WIDEO)
fot. youtube.com

Murat Gassijew (26-0, 19 KO) po niesamowitej walce znokautował w dwunastej rundzie Yuniera Dorticos (22-1, 21 KO) w półfinale prestiżowego turnieju WBSS. Do swojego pasa IBF wagi junior ciężkiej dorzucił pas WBA wcześniej należący do rywala. Po zakończonej walce Rosjanin zachował się z klasą i... oddał go Kubańczykowi.

W Soczi obaj pięściarze walczyli nie tylko o unifikację tytułów mistrzowskich, ale także o awans do finału turnieju WBSS, w którym czekał już Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) . Do ósmej rundy - jak też pokazały karty punktowe - pojedynek był niezwykle wyrównany, lecz wtedy Rosjanin podkręcił tempo. To właśnie on lepiej zniósł trudy walki i w dwunastej rundzie trzy razy posłał rywala na deski. Sędzia na kilka sekund przed końcem musiał wkroczyć do akcji.

Gassijew zameldował się w finale, a Dorticos na konferencji prasowej nie krył łez wruszenia. Przyznał też, że jest załamany, gdyż zawiódł wiele osób. Z tym zdaniem nie zgodził się m.in. sam rywal. - Myślę, że jego fani są z niego dumni. To była ciężka walka. Zwyciężyłem, ale pojedynek mógł pójść w drugą stronę. On wróci silniejszy - powiedział.

Nie skończyło się jednak na słowach, gdyż Gassijew odwiedził Dorticosa w szatni i... oddał mu wywalczony wcześniej pas WBA! Kubańczyk początkowo nie chciał się zgodzić, ale po chwili przyjął ten podarunek.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie