Polscy olimpijczycy jak Aubameyang. Ich lot do Korei można śledzić w internecie

Zimowe
Polscy olimpijczycy jak Aubameyang. Ich lot do Korei można śledzić w internecie
fot. PAP

O tym, że technologia poszła do przodu dowiadujemy się na każdym kroku. Każdy zakątek sportowego świata stał się przystępny dla każdego posiadającego dostęp do internetu oraz odrobinę chęci. Internauci mogą więc... śledzić trwający niespełna 10 godzin lot polskich olimpijczyków do Seulu, skąd ruszą na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

Kilka dni temu "Flight Radar" został wykorzystany przez kibiców Arsenalu, którzy monitorowali prywatny lot z Dortmundu do Londynu. Chodziło oczywiście o Pierre-Emericka Aubameyanga, który w ostatnim dniu okna transferowego zamieniał Borussię na Arsenal za rekordowe 60 milionów funtów. Lot Gabończyka w sieci obserwowało na żywo... ponad 30 tysięcy kibiców.

System umożliwia obserwację każdego lotu, o ile znamy jego unikalny numer identyfikacyjny. Tym sposobem do sieci trafiły namiary na lot polskich olimpijczyków do Pjongczangu, w tym między innymi Kamila Stocha czy naszego chorążego, Zbigniewa Bródki.
 
Biało-Czerwoni olimpijczycy wyruszyli Boeingiem 787-8 Dreamliner z Warszawy o 15:40, a po blisko dziesięciogodzinnym locie mają się zameldować o godz. 1:00 czasu polskiego w Seulu. W Korei Południowej będzie wówczas dziewiąta rano czasu lokalnego. Dla wielu reprezentantów Polski, w tym skoczków będzie to najdłuższy lot w tym sezonie; maszyna ma bowiem do pokonania aż 7,746 km.
 
Tak prezentuje się trasa całego lotu reprezentacji Polski do Korei Południowej.
 
Stan na godz. 16:35.
 
Lot reprezentacji Polski do Seulu można śledzić pod TYM linkiem.
 
Reprezentanci Polski, w tym pięciu skoczków narciarskich, dwójka łyżwiarzy figurowych oraz ich sztaby złożyli przed wylotem oficjalne ślubowanie w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał Dawid Kubacki. Piotr Żyła zapytany o to, jak przetrwać wielogodzinny lot do Korei Południowej odparł żartobliwie: "Można się położyć i spać. Najprościej!". Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu oficjalnie rozpoczną się w piątek, 9 lutego.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze