Będzie rewolucja w Premier League od przyszłego roku?

Piłka nożna
Będzie rewolucja w Premier League od przyszłego roku?
fot. PAP/EPA

Władze rozgrywek o piłkarskie mistrzostwo Anglii zastanawiają się nad wprowadzeniem zimowej przerwy, wzorem innych czołowych lig Europy. Zmiana mogłaby wejść w życie już w 2019 roku. Wszystko zależy od tego, jak potoczą się negocjacje w sprawie praw telewizyjnych.

Obecna umowa obowiązuje do końca sezonu 2018/19. Trwają rozmowy o kontrakcie na kolejne trzy lata. Jak informuje BBC, już od kilku miesięcy przewija się temat wprowadzenia przerwy w rozgrywkach w styczniu. Nie wpłynęłaby ona na kalendarz świąteczny - na Wyspach tradycyjnie rozgrywa się kolejkę w drugi dzień Świąt czy w Sylwestra.

 

"Premier League prowadzi rozmowy z Federacją Piłkarską (FA) oraz English Football League (EFL) w sprawie coraz bardziej zajętego kalendarza w angielskim futbolu i sposobów na jego rozluźnienie, przy jednoczesnym przyznaniu piłkarzom przerwy na półmetku sezonu" - napisano w oświadczeniu.

 

Niektórzy trenerzy pracujący w angielskiej ekstraklasie byliby zadowoleni z takiego rozwiązania. Niedawno szkoleniowiec Manchesteru City Hiszpan Josep Guardiola przyznał, że duża liczba spotkań w okresie świątecznym "zabija" zawodników. Jego odpowiednik w Manchesterze United Portugalczyk Jose Mourinho ocenił z kolei, że brak takiej przerwy zmniejsza szansę angielskich klubów w Lidze Mistrzów.

 

Z drugiej strony, trener Arsenalu Londyn Francuz Arsene Wenger przyznał, że "płakałby", gdyby wprowadzono zimową przerwę w rozgrywkach. Takie rozwiązanie obowiązuje m.in. w ekstraklasach Niemiec, Hiszpanii, Francji czy Polski.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze