I Ty możesz zostać mistrzem świata…

Sporty walki
I Ty możesz zostać  mistrzem  świata…
fot. youtube.com
Peter Manfredo Jr (z lewej) i Sergio Mora dwukrotnie mierzyli się w ramach programu "The Contender". Dwa razy wygrał Mora, który później sięgnął po pas WBC w wadze superpółśredniej. Manfredo Jr został za to mistrzem IBO kategorii średniej.

W latach 2005-2009, amerykańska stacja telewizyjna NBC pokazywała program „The Contender” w którym kamery śledziły codzienne życie oraz przygotowania pięściarzy uczestniczących w turnieju, którego zwycięzca mógł zarobić ponad 100 tysięcy dolarów. Turniej, do którego może się zgłosić każdy wraca, tym razem na kablowym Epix, a szansę zarobienia sporych pieniędzy będą mieli pięściarze wagi średniej. Może to dobra okazja także dla polskich pięściarzy?

Turniej emitowany na NBC był nie tylko dla amatorów -  zgłosić się mógł każdy i dokładnie tak samo jest w tegorocznej, zaczynającej się jesienią edycji „The Contender”.  Pierwsza edycja programu  zdała egzamin dla wielu uczestniczących w niej pięściarzy, szczególnie dla dobrego znajomego  Grześka Proksy – Sergio Mora został w 2008 roku mistrzem świata WBC. - Boks powinien  być częścią programową premiowanych kanałów, a Epix jest doskonałym miejscem dla „The Contender”. Będziemy mieli szansę pokazania życia, historii każdego z uczestników, ich rodzin w ten sposób, by każdy z widzów był częścią życia bohaterów programu – powiedział w wywiadzie dla branżowego  „Variety” Mark Burnett, obecny i były producent „The Contender”. - To nie tylko będzie prawdziwy boks, ale także prawdziwa, ludzka opowieść przygotowana przez najlepszą ekipę realizacyjną ma świecie – dodał prezydent Epix, Michael Wright.

 

Przejrzałem formularz zgłoszenia do „The Contender”, który można wypełnić tutaj.

 

47 pytań obejmuje między innymi dorobek profesjonalny (jeśli taki jest), numer telefonu promotora, trenera, a także te bardziej szczegółowe. Kilka z nich: jaki jest twój ringowy styl, co mówią o Tobie rywale, czy też kto jest Twoim ulubionym pięściarzem. Uczestnicy będą mieszkać i trenować w Los Angeles, a „The Contender” jest otwarty dla wszystkich nacji – wystarczy ważna wiza, trochę szczęścia przy wyborze... i ma się szansę. Czy warto spróbować? Wystarczy zapytać wspomnianego już Sergio Morę, innego mistrza świata Corneliusa Bundrage czy Petera Manferdo Jr i Sakio Bikę - pięściarzy, którzy po raz pierwszy mieli okazję się pokazać w programie zanim wyszli na ring.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze