Liga Mistrzyń: Jeden dobry set i kolejna porażka Budowlanych

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały czwarte spotkanie w siatkarskiej Lidze Mistrzyń z Galatasaray Stambuł 1:3 (9:25, 18:25, 25:13, 15:25). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza co prawda w trzecim secie postawiły się wiceliderkom grupy D, lecz nie zdołały zapisać na swoim koncie pierwszych punktów.

Wicemistrzynie Polski faworytem tego spotkania z całą pewnością nie były. Po trzech meczach w fazie grupowej Ligi Mistrzyń nie miały na koncie nawet jednego punkta. Zdołały wygrać tylko jednego seta z liderującym jak dotąd Vakifbankiem Stambuł. Rywalki zajmowały drugą lokatę w tabeli grupy D po porażce 1:3 z krajowym rywalem.

Łodzianki na początku bardzo dobrze pracowały blokiem. W pierwszej akcji niewiele brakowało, a zatrzymałyby Dobrianę Rabadzhievą. Co nie udało się w premierowej wymianie powiodło się chwilę później. Tym razem piłka odbita od rąk siatkarek Budowlanych spadła pod nogi Tatiany Koshelevej. Na tym jednak ich dobra gra się skończyła. Turczynki szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem seta i zdemolowały gospodynie nie pozwalając im zdobyć nawet dziesięciu punktów!

Dużo lepiej zapowiadała się partia numer dwa. Siatkarki Błażeja Krzyształowicza fragmentami były na prowadzeniu 4:3, 10:8, a nawet 15:13, lecz siatkarki Galatasaray szybko zniwelowały przewagę i rozpoczęły marsz po zwycięstwo w kolejnym secie. Wicemistrzynie Polski zaczęły grać bojaźliwie i popełniały zbyt dużo prostych błędów we wszystkich elementach, a to pozwoliło przyjezdnym podwyższyć prowadzenie.

Porażka w drugiej odsłonie nie zniechęciła łodzianek, a wręcz okazała się zastrzykiem motywacji. Wyrównana walka z lekkim wskazaniem na gospodynie sprawiła, że na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:12. Siatkarki z Łodzi postawiły ścianę na siatce wyłączając kolejne atakujące zawodniczki tureckiej drużyny. Dołączając do tego skuteczną zagrywkę zdołały przedłużyć losy spotkania.

Wygrana Budowlanych okazała się jednak wypadkiem przy pracy. Ostatnia odsłona zakończyła się ponownie wysokim zwycięstwem Turczynek 25:15.

Kolejne starcie w ramach Ligi Mistrzyń łodzianki rozgrają przed własną publicznością za dwa tygodnie z liderem grupy Vakifbankiem Stambuł.

Grot Budowlani Łódź - Galatasaray SK 1:3 (9:25, 18:25, 25:13, 15:25)

Budowlani: Paula Vincourova, Hana Coutura, Martyna Grajber, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska oraz Justyna Kędziora, Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak, Julia Piotrowska

Galatasaray: Tatiana Kosheleva, Sinead Jack, Hristina Ruseva, Neslihan Demir, Dobriana Rabadzhieva, Gamze Alihaya oraz Gizem Karaday, Ilkin Aydin, Nursevil Aydinlar, Seda Aslanyurek.