Manchester United chce gwiazdę Borusii Dortmund. Marketing ważniejszy od sportu?

Piłka nożna
Manchester United chce gwiazdę Borusii Dortmund. Marketing ważniejszy od sportu?
fot. PAP

Mimo ściągnięcia Alexisa Sancheza Manchester United nie przestaje myśleć o wzmocnieniach ofensywy. Kolejnym celem transferowym Czerwonych Diabłów miał zostać Christian Pulisic, który od wielu miesięcy jest rewelacją Borussii Dortmund. Młody Amerykanin miałby kosztować około 40 milionów funtów, a w parze z aspektem sportowym miałby na Old Trafford ściągnąć oczy amerykańskich kibiców.

Mimo zaledwie 19 lat na karku Christian Pulisic już teraz jest gwiazdą reprezentacji USA oraz Borussii Dortmund. Mimo kontraktu do 2020 roku skrzydłowy od dawna był łączony z transferem do Liverpoolu lub Bayernu, gdzie widzą w nim długoterminowego następcę Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Do gry zamierza jednak wkroczyć Manchester United.

Czerwone Diabły kilka dni temu zakontraktowały jednego z najlepszych skrzydłowych na świecie, Alexisa Sancheza, jednak nie przestają myśleć o przyszłości. Mając w swoich szeregach Anthony'ego Martiala oraz Marcusa Rashforda już teraz posiadają jeden z najbardziej perspektywicznych ataków na świecie.

Za Pulisica Czerwone Diabły musiałyby wyłożyć około 40 milionów funtów. 19-latek w tym sezonie ma na swoim koncie 26 występów w barwach Borussii, podczas których zanotował dwie asysty i czterokrotnie trafił do siatki. Wielu kibiców sygnalizuje, że Amerykanin zaliczył regres względem poprzednich rozgrywek, gdzie był absolutną rewelacją. Według statystyk Pulisic zalicza jeden z największych procentów nieudanych dryblingów na mecz w całej Europie.

Być może to więc nie aspekt sportowy, lecz marketingowy byłby kluczowy w kontekście ściągnięcia kolejnego skrzydłowego. Manchester United miałby bowiem w swoich szeregach największy amerykański diament, co prawdopodobnie przyniosłoby wielkie profity w postaci popularności za oceanem. Stany Zjednoczone są jednym z najgorętszych rynków w futbolowym świecie. Klub z Manchesteru ściągał już do siebie zawodników z podobnym podejściem, a jeden z nich był nawet zawodnikiem BVB. Mowa tutaj o Shinjim Kagawie i rynku japońskim. W kolejnym z takich przypadków klub wzmacniał Dong Fangzhuo, który potem bronił także barw warszawskiej Legii...

 

Ostatnio Borussię Dortmund na rzecz Premier League opuściła inna gwiazda, Pierre-Emerick Aubameyang.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze