Pjongczang 2018: Najwięksi rywale Stocha

Zimowe
Najwięksi rywale Stocha
Galeria zdjęć (7)

Kamil Stoch jest jednym z głównych faworytów konkursów skoków na zimowych igrzyskach olimpijskich Pjongczang 2018. Konkurencja jednak nie śpi! Kilku zawodników z pewnością będzie chciało pokrzyżować szyki "Rakiecie z Zębu".

Stoch będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w rywalizacji na olimpijskich skoczniach. Cztery lata temu wywalczył złote medale zarówno na normalnej skoczni, jak i na dużym obiekcie. W Pjongczang może zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie trzy złote medale ZIO.

 

Pierwszą część obecnego sezonu lider reprezentacji Polski może zaliczyć do udanych. Na igrzyska poleciał w roli lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 30-latek po raz drugi z rzędu triumfował w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, wygrywając wszystkie cztery konkursy – jako drugi skoczek w historii. Na MŚ w lotach w Oberstdorfie zgarnął srebro, przegrał jedynie z Danielem-Andre Tande z Norwegii. Tuż przed igrzyskami był najlepszym zawodnikiem w łącznej punktacji turnieju Willingen Five.

 

Wśród najpoważniejszych rywali Polaka wymienia się kilku skoczków. Niemiec Richard Freitag (rocznik 1991) miał problemy po upadku w Turnieju Czterech Skoczni. Wycofał się z rywalizacji, jednak zdołał powrócić na MŚ w lotach, gdzie zajął trzecie miejsce. W czołówce klasyfikacji PŚ jest też jego kolega z drużyny – 22-letni Andreas Wellinger.

 

Za czołową trójką plasuje się koalicja Norwegów, z bardzo regularnym w tym sezonie Danielem-Andre Tande na czele. Austriak Stefan Kraft – triumfator poprzedniej edycji PŚ oraz podwójny złoty medalista MŚ w Lahti – w obecnym sezonie ma wahania formy. 

 

Spoza czołówki Pucharu Świata dużo uwagi poświęca się Szwajcarowi Simonowi Ammannowi. "Harry Potter" skoków narciarskich ma już 36 lat, ale wszyscy pamiętają, że raz na osiem lat budzi się na turniejach olimpijskich...

 

Pjongczang 2018: Skoki narciarskie. Sprawdź terminarz

 

Czołowa "10" Pucharu Świata przed IO:

 

1. Kamil Stoch (Polska) – 863 pkt.
2. Richard Freitag (Niemcy) – 820
3. Andreas Wellinger (Niemcy) – 736
4. Daniel-Andre Tande (Norwegia) – 710
5. Johann Andre Forfang (Norwegia) – 529
6. Robert Johansson (Norwegia) – 448
7. Stefan Kraft (Austria) – 444
8. Junshiro Kobayashi (Japonia) – 434
9. Anders Fannemel (Norwegia) – 416
10. Dawid Kubacki (Polska) – 415.

 

Kolejność po 15 z 22 konkursów (4 lutego 2018).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze