Rasizm w La Liga? Piłkarz Barcelony nazwany "czarnuchem"

Piłka nożna
Rasizm w La Liga? Piłkarz Barcelony nazwany "czarnuchem"
fot. PAP

W niedzielę odbył się mecz RCD Espanyol - FC Barcelona. Starcie zakończyło się remisem 1:1, a tuż po zakończeniu spotkania doszło do rasistowskiego incydentu. Napastnik Espanyolu Sergio Garcia nazwał Samuela Umtitiego "czarnuchem".

W ostatniej dekadzie prowadzono wiele działań w kierunku usunięcia rasizmu ze stadionów. Kampania przyniosła pozytywne efekty szczególnie w Anglii, jednak do pełnego sukcesu jeszcze długa droga.

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali, że Umtiti padł ofiarą rasistowskiego zachowania, podczas derbowego meczu z RCD Espanyol. Garcia miał nazwać go "czarnuchem", co rozwścieczyło francuskiego piłkarza kameruńskiego pochodzenia. Umtiti pytał Garcię: - Dlaczego mnie tak nazywasz?

 

Swojego partnera ze środka obrony starał się uspokoić Gerard Pique. 

 

 
Jednak to nie był koniec spięcia pomiędzy zawodnikami. Sędzia Jesus Gil Manzano w pomeczowym raporcie napisał, że kłótnia przeniosła się do tunelu stadionu. Arbiter zastał tam zgiełk piłkarzy i członków sztabu obu zespołów, którzy dyskutowali ze sobą.

Według dziennika "Marca", Garcia przeprosił Umtitiego za swoje słowa, a Francuz przyjął przeprosiny. Ostatnie derby Katalonii toczyły się w bardzo napiętej atmosferze. Wszystko za sprawą Pique, który dolał oliwy do ognia i  tuż przed meczem prowokował fanów Espanyolu.

 

- Espanol to nie jest klub z Barcelony, a z Cornella - powiedział obrońca.

 

Na skutek tych słow, reprezentant Hiszpanii przez cały mecz był obrażany i wygwizdywany przez fanów "Papużek".

 

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze