Szmyd trenerem w grupie Bora-Hansgrohe

Inne
Szmyd trenerem w grupie Bora-Hansgrohe
fot. Cyfrasport

Sylwester Szmyd poinformował na swojej stronie internetowej, że od 1 lutego rozpoczął pracę w niemieckiej grupie kolarskiej Bora-Hansgrohe jako trener asystent głównego szkoleniowca Patxi Villi.

"Po zakończeniu kariery nie ukrywałem, że chciałbym wrócić do WT (World Tour) w innej roli. Dla mnie jednak nie jest to osiągnięty cel, a punkt wyjścia. Dostałem szansę i zamierzam ją wykorzystać" - napisał Szmyd.

 

"W połowie miesiąca jadę na moje pierwsze zgrupowanie jako coach z drużyną do Sierra Nevada. Proszę trzymać kciuki za powodzenie w nowej roli. Sądzę, że czasami nawet trudniejszej niż w mojej poprzedniej" - dodał.

 

W drużynie Bory będzie współpracować z trzema polskimi zawodnikami: Rafałem Majką, Pawłem Poljańskim i Maciejem Bodnarem, a także z trzykrotnym mistrzem świata Słowakiem Peterem Saganem.

 

39-letni Szmyd jest rekordzistą wśród polskich kolarzy pod względem występów w wielkich tourach. W Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana startował w sumie 23 razy. Karierę zakończył w 2016 roku w grupie CCC Sprandi Polkowice.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie