Liga Mistrzyń: Porażka Developresu SkyRes Rzeszów. Szwajcarki za mocne

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały u siebie ze szwajcarskim Volero Zurych 1:3 w meczu grupy A Ligi Mistrzyń. To trzecia porażka zespołu z Podkarpacia, który ma także jedno zwycięstwo.

Obok Polek i siatkarek z Zurychu w grupie A grają także rumuński CSM Volei Alba Blaj i zespół mistrzyń Francji ASPTT Mulhouse VB.

Pierwszego seta zdecydowanie wygrały siatkarki ze Szwajcarii. W kolejnym lepsze okazały się rzeszowianki. Nie dawały się zaskoczyć zawodniczkom z Zurychu. Z kilkupunktową przewagą prowadziły przez całą partię.

Trzeci set, po wyrównanej i zaciętej rywalizacji, na swoją korzyść różnicą trzech punktów rozstrzygnęły siatkarki Volero Zurych. Podobnie jak i ostatnią część spotkania w Rzeszowie.

W pierwszej kolejce fazy grupowej rzeszowianki pokonały ASPTT Mulhouse VB 3:1. Natomiast w kolejnych uległy na własnym boisku siatkarkom z Rumunii i na wyjeździe Volero Zurych. Z kolei w dotychczasowych innych pojedynkach fazy grupowej mistrzynie Szwajcarii przegrały z ASPTT Mulhouse VB 2:3 i Volei Alba Blaj 1:3. Pokonały natomiast zespół z Rzeszowa.

W tegorocznej LM kobiety rywalizują w czterech grupach. Do następnej fazy rozgrywek awansują tylko zwycięzcy grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc. Kolejny mecz podopieczne Lorenzo Micellego rozegrają za dwa tygodnie w Rumunii z Volei Alba Blaj.

Developres SkyRes Rzeszów - Volero Zurych 1:3 (16:25, 25:18, 22:25, 22:25)

Developres SkyRes Rzeszów: Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Jelena Blagojevic, Adela Helic, Monika Ptak – Pola Nowakowska (libero) – Julia Andruszko, Agnieszka Rabka, Kamila Ganaszczyk

Volero Zurych: Angelina Lazarenko, Ana Bjelica, Laura Unternahrer, Mira Todorowa, Alexandra Lazic, Ana Antonijevic - Silvija Popovic (libero)