Z OpTic Gaming do Astralis. Magisk w nowej drużynie

E-sport
Z OpTic Gaming do Astralis. Magisk w nowej drużynie
fot. https://www.facebook.com/astralisgg/

Zaledwie kilka godzin minęło od odejścia Emila ‘Magiska’ Reifa z OpTiC Gaming do zakontraktowania go w Astralis. Dziewiętnastolatek w duńskim składzie wypełnił dziś lukę po Markusie ‘Kjaerbye’ Kjærbye.

Astralis znajduje się w dołku. Po niemal roku ogromnych sukcesów, a w tym zwycięstwa ELEAGUE Majora 2017 w Atlancie, Duńczycy nieco zwolnili. Choroba Nicolaia ‘device’a’ Reedtza pokrzyżowała im plany, a kiepski występ podczas ELEAGUE Majora 2018 w Bostonie stał się tego najdobitniejszym obrazem. Duńczycy nie uzyskali nawet statusu legend. Na domiar złego z klubu niespodziewanie i bez żadnych zapowiedzi odszedł Kjaerbye, który w tajemniczych okolicznościach zakontraktowany został w North. Najważniejszym zadaniem Skandynawów było więc szybkie znalezienie zastępstwa.

Jak się okazało, organizacja była przygotowane na kryzysową sytuację. - Odejście Markusa było dla nas wszystkich zaskoczeniem, ale w Astralis zawsze jesteśmy gotowi na takie momenty. Właśnie dlatego śledzimy graczy, którzy mogą potencjalnie wspomóc nas w przypadku choroby czy urazu członka zespołu lub - jak w tym przypadku - nagłych zmian w składzie. Gdy dowiedzieliśmy się o nowych planach Kjaerbyego, zaczęliśmy pracować nad zabezpieczeniem najlepszego zawodnika z możliwych - zdradził trener formacji, Danny ‘zonic’ Sørensen. Ostatecznie padło na Magiska, który do wtorku reprezentował jeszcze OpTic Gaming.

- Emil jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy na świecie, ale - na szczęście dla nas - nie zdobył jeszcze adekwatnego dla siebie uznania. W połączeniu ze swoim stylem gry, osobowością i motywacją, którą pokazał, aby grać dla Astralis, jest niemal idealnie dopasowany do naszej formacji - przyznał zonic.- Odkąd Danny przesłał mi wiadomość, nie zastanawiałem się nawet przez chwilę. Chcę grać dla Astralis, to przecież zdecydowanie największa drużyna w Danii i jedna z największych formacji świata - ogłosił natomiast Reif.

Przed dołączeniem do międzynarodowego składu OpTic Gaming - który ostatecznie okazał się niewypałem - Magisk reprezentował m.in. North. Od zespołu związanego z FC Kopenhaga został odsunięty po PGL Majorze w Krakowie.

Skład Astralis:


Lukas "gla1ve" Rossander
Nicolai "device" Reedtz
Peter "dupreeh" Rasmussen
Andreas "Xyp9x" Højsleth
Emil "Magisk" Reif
Danny "zonic" Sørensen (trener)

Inauguracyjna gra Magiska w Astralis odbędzie się w ramach ESL Pro League. Już niedługo skład wystąpi także podczas Intel Extreme Masters w Katowicach oraz StarSeries SL i-League w Kijowie.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie