Lewandowski: Jeśli Narkun go pokona, to napisze nowy rozdział w historii polskiego MMA

Sporty walki

Dla Tomasza Narkuna (14-2, 3 KO, 11 SUB) walka z Mamedem Khalidovem (34-4-2, 13 KO, 17 SUB) będzie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. - Jeżeli uda mu się go pokonać, to napisze nowy rozdział w historii polskiego MMA – przyznał współwłaściciel Federacji KSW Martin Lewandowski.

Narkun, czyli mistrz KSW w wadze półciężkiej, nie będzie faworytem starcia z Khalidovem. Z pewnością zrobi jednak wszystko, by wszystkich zaskoczyć i wykorzystać szansę, jaką dostał.

 

"Trzeba sporo odwagi, żeby wyjść i walczyć z takim silnym koniem, który ma doskonały parter (czarny pas bjj) i nieprzewidywalną stójkę. Dla Tomka walka z Mamedem, to jest niesamowita szansa. Dostaje walkę z legendą. Jeżeli uda mu się go pokonać, to napisze nowy rozdział w historii polskiego MMA. Jeżeli mu się uda, zaznaczam, bo wielu przed nim próbowało…" - zauważył Lewandowski.

 

Przy okazji Lewandowski zdradził pewną ciekawostkę na temat "Żyrafy".

 

"Wiecie, że Tomek potrafi przyjść na roztrenowaniu, po dobrym melanżu na trening i spuścić łomot czołówce polskiego MMA? Wiem to od wielu zawodników, którzy z nim trenowali, że jak na treningu jest zmiana w parach i dobór nowego sparingpartnera, to niewielu kozaków chce się z nim zmierzyć" - napisał na Facebooku.

 

 

O gali KSW 42

 

Najbliższa gala KSW 42 już 3 marca. W Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem.

 

Do drugiej walki po powrocie z emerytury stanie Łukasz "Juras" Jurkowski, który spróbuje zrewanżować się Martinowi Zawadzie za porażkę sprzed 12 lat. W wadze półciężkiej staną naprzeciw Marcin Wójcik i Chris Fields. W klatce KSW zadebiutują też dwie zawodniczki: była dziennikarka Polsatu Sport i pięściarka, Karolina Owczarz oraz trenerka KSW Cross Fight Gym i utytułowana fighterka sportów uderzanych, Paulina Raszewska.

 

W załączonym materiale rozmowa z Tomaszem Narkunem.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze