ME w futsalu: Finał nie dla Rosji. Portugalia pokazała charakter

Reprezentacja Rosji po dramatycznym meczu przegrała z Portugalią 2:3 w półfinale mistrzostw Europy futsalu. Do przerwy prowadzenie było po stronie wicemistrzów świata, ale fantastyczna końcówka w wykonaniu zwycięzców grupy C pozbawiła ich gry w finale.

Po 20 minutach zaciętego meczu utrzymywał się wynik 1:0 dla "Sbornej", ale dziewięć minut przed syreną oznaczającą koniec meczu bramkę wyrównującą zdobył Andre Coelho. Nakręceni piłkarze z Półwyspu Iberysjkiego nie ustawali w atakach i pięć minut po strzeleniu pierwszego gola wyszli na prowadzenie. Niezwykle ważne trafienie ponownie było udziałem Andre Coleho.

W końcówce gra zaostrzyła się. Węgierscy arbitrzy tego spotkania ukarali dwóch rosyjskich piłkarzy żółtymi kartkami. Nieprzepisowa gra nie powstrzymała Portugalczyków przed strzeleniem trzeciego gola. Rosjanie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Rosja - Portugalia 2:3 (1:0)

Bramki: Lima 4', Lima 40' - Coelho A. 31', Coelho A. 36', Coelho B. 40'