Pjongczang 2018: Strefa kibica w Karpaczu już otwarta

Zimowe
Pjongczang 2018: Strefa kibica w Karpaczu już otwarta
fot. PAP

W Karpaczu otwarto już strefę kibica, gdzie na wielkim ekranie będzie można oglądać zmagania sportowców podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. - Na fanów czekają też inne atrakcje – powiedziała zastępca burmistrza miasta Kamila Cyganek.

Poza wspólnym oglądaniem walki sportowców o medale igrzysk w Pjongczangu fani w strefie kibica będą mogli sprawdzić się na biathlonowej laserowej strzelnicy, a także pojeździć na łyżwach na lodowisku.

- Przygotowaliśmy też konkursy z nagrodami i wiele innych niespodzianek, o których na razie nie chciałabym mówić. Liczymy, że nasza strefa będzie miejscem, gdzie przez całe igrzyska będzie się coś działo – powiedziała Cyganek.

Strefa pomieści tysiąc kibiców i będzie otwarta codziennie do 25 lutego od godziny 11 do 21. Włodarze miasta liczą, że chętnych do oglądania nie zabraknie, bo czas ferii szkolnych jeszcze nie minął i nie brakuje turystów.

- Przypuszczam, że najtłoczniej w strefie będzie podczas konkursu skoków narciarskich, które są naszym zimowym narodowym sportem. My wyjątkowo mocno będziemy trzymali kciuki za sportowców, którzy w jakiś sposób związani są z Karpaczem, czy są absolwentami naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czy też zawodnikami klubu Śnieżka Karpacz. Liczymy na ich dobre występy, może nawet medal – przyznała Cyganek.

Z Karpacza wywodzi się trzon kadry saneczkarskiej – Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Jakub Kowalewski, Wojciech Chmielewski i Mateusz Sochowicz. Mateusz Luty natomiast jest członkiem drużyny bobslejowej.

Ceremonia otwarcia igrzysk w Pjongczang odbędzie się w piątek 9 lutego.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze