Pjongczang 2018: Wolontariusz poniesie flagę olimpijską przed Rosjanami

Inne
Pjongczang 2018: Wolontariusz poniesie flagę olimpijską przed Rosjanami
fot. PAP

Wolontariusz poniesie flagę olimpijską na czele Olimpijczyków z Rosji podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk w Pjongczangu. Wiceprezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow stara się, aby rosyjska flaga pojawiła się przy ceremonii zamknięcia.

W piątkowej ceremonii otwarcia weźmie udział 80 rosyjskich sportowców, którzy wystąpią pod flagą olimpijską. W sumie z tego kraju dopuszczonych do startu w igrzyskach zostanie 168 sportowców. W wyniku skandalu dopingowego i sankcji MKOl "Sborna" występuje pod flagą i szyldem olimpijskim.

- Robimy wszystko co możliwe, aby podczas ceremonii zamknięcia (25 lutego) była obecna rosyjska flaga. Jesteśmy wdzięczni komitetowi organizacyjnemu za komfortowe warunki zakwaterowania i treningowe - powiedział Pozdniakow.

Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony, ale niektórzy reprezentanci tego kraju będą mogli startować pod flagą olimpijską. Takie kary wymierzono w związku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez "Sborną" na igrzyskach w Soczi w 2014 roku i wykryciu przez komisję Richarda McLarena zorganizowanego procederu manipulacji wynikami Rosjan przez moskiewskie laboratorium antydopingowe.

W piątek o godz. 12 polskiego czasu rozpocznie się ceremonia otwarcia olimpiady w Pjongczangu.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze