Brizard przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa

Siatkówka
Brizard przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa
fot. PAP

Antoine Brizard pozostanie w Warszawie przez kolejne dwa sezony! Francuski rozgrywający to drugi zawodnik, który przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa.

Brizard profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez poprzednie dwa sezony bronił zaś barw Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

 

W obecnym sezonie dwudziestotrzyletni rozgrywający uznawany jest za jedno z największych objawień PlusLigi. Francuz skutecznie zastąpił Pawła Zagumnego i pewnie dowodzi grą stołecznego klubu. Po dwudziestu kolejkach rozgrywek Brizard ma na swoim koncie aż 93 punkty. Francuski rozgrywający jest jednym z najlepiej serwujących zawodników ligi - do tej pory zdobył w tym elemencie 29 oczek, co daje mu trzecią pozycję w rankingu.

 

- Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w "10". Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony - powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa Paweł Zagumny.

 

Brizard to także nadzieja francuskiej reprezentacji. Rozgrywający ONICO Warszawa występuje w trójkolorowych barwach od 2017 roku. Wraz z kadrą Francji zdobył złoto Ligi Światowej oraz srebrny medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. O występy w podstawowej szóstce rywalizuje z Benjaminem Toniuttim, rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Wcześniej kontrakt z ONICO Warszawa przedłużył także przyjmujący Bartosz Kwolek. Obaj siatkarze będą bronić barw stołecznego klubu przez następne dwa sezony.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze