Persson wraca do Palmiarni Zielona Góra na jeden mecz

Tenis
Persson wraca do Palmiarni Zielona Góra na jeden mecz
fot. PAP

Po ponaddwuletniej przerwie słynny Szwed Joergen Persson wraca do polskiej superligi tenisistów stołowych. Ma zagrać w jednym meczu dla Palmiarni Zielona Góra, w której występował w latach 2014-2015. W tym zespole są m.in. Lucjan Błaszczyk i Taku Takakiwa.

"Od kilku sezonów współpracujemy z Wieliczką i w tym mieście rozgrywamy pojedyncze spotkania. W kwietniu lub maju, na koniec sezonu, również będziemy tam gościli. Chcemy wystąpić w najmocniejszym składzie, z Joergenem Perssonem i Taku Takakiwą oraz moją osobą. To będzie taki zielonogórski dream team. Zresztą Japończyk ostatnio przyznał, że jego marzeniem jest wspólny występ z legendarnym Szwedem" – powiedział PAP Błaszczyk, który jest grającym menedżerem Palmiarni.

 

W tym sezonie zespół z lubuskiego wygrał 8 z 14 meczów, w tym wszystkie trzy tegoroczne. W tabeli zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 24 punktów i ma szansę na awans do strefy medalowej. Do czwartej Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która broni tytułu, Palmiarnia traci 5 pkt. Formą imponują zwłaszcza 43-letni Błaszczyk, który ma bilans 5-0 w 2018 roku oraz Takakiwa - 3-1.

 

"Głównym celem było utrzymanie i na dziś jesteśmy w komfortowej sytuacji. Co więcej, nadarzyła się możliwość walki o medal. Niestety, nasza sytuacja finansowa nie pozwala na ściąganie na każdy mecz któregoś z Azjatów (w kadrze jest też Ng Pak Nam z Hongkongu). Dla mnie, sportowca z krwi i kości, to bolesna sytuacja, ale nie możemy doprowadzić do sytuacji, że za cenę podium klub będzie miał długi i za chwilę poważne kłopoty" – stwierdził Błaszczyk, wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

 

Po kilkunastu latach spędzonych w Bundeslidze, w 2011 roku wrócił on do Drzonkowa. Bardzo dobra gra Błaszczyka zaowocowała srebrnym medalem w 2012 roku i brązowym w 2013. Potem Palmiarnia plasowała się w środku tabeli. Hitem na skalę europejską był transfer byłego mistrza i wicemistrza świata oraz mistrza i wicemistrza Europy Perssona (sukcesy odnosił od 1986 do 1996 roku).

 

"W tym roku (29 kwietnia – 6 maja) rodzinne miasto Joergena – Halmstad będzie organizatorem drużynowych mistrzostw świata. Persson jest ambasadorem turnieju. Albo zagra z nami w Wieliczce jeszcze przed mistrzostwami, albo na koniec sezonu z Morlinami Ostróda" – dodał 11-krotny mistrz Polski w singlu.

 

Od listopada 2014 do grudnia 2015 roku Persson zagrał w ośmiu spotkaniach zielonogórzan, którzy wygrali aż siedem z nich. Słynny Szwed, który ma 51 lat, zwyciężył w ośmiu pojedynkach i poniósł pięć porażek.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze