Pjongczang 2018: Grecja, Ghana i Nigeria jako pierwsze w defiladzie sportowców

Zimowe
Pjongczang 2018: Grecja, Ghana i Nigeria jako pierwsze w defiladzie sportowców
fot. PAP

Reprezentacje Grecji, Ghany i Nigerii jako pierwsze przemaszerują w defiladzie sportowców podczas ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Początek w samo południe polskiego czasu.

Tradycyjnie olimpijską defiladę zawodników i zawodniczek rozpoczyna ekipa Grecji, a później idą reprezentacje ustawione alfabetycznie w języku kraju organizatora. W koreańskim jest to hangul.

W piątkowe południe za sportowcami z Grecji maszerować będą zespoły narodowe Ghany, Nigerii i Republiki Południowej Afryki. To dlatego, że alfabet koreański zaczyna się od dźwięku podobnego do "g" w języku angielskim, a następnie dźwięku zbliżonego do "n".

Hangul, stworzony przez króla Sejonga w XV wieku, jest systemem pisma używanym w Korei Południowej i Północnej.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam. Dodatkowo Cyfrowy Polsat zapewni polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze