Pjongczang 2018: Nie wystąpi mistrz olimpijski w halfpipe Podladtchikov

Zimowe
Pjongczang 2018: Nie wystąpi mistrz olimpijski w halfpipe Podladtchikov
fot. PAP

Mistrz olimpijski z Soczi w snowboardowym halfpipe Iouri Podladtchikov nie wystąpi w igrzyskach w Pjongczangu. Szwajcar rosyjskiego pochodzenia miał poważny wypadek podczas zawodów X Games w amerykańskim Aspen (stan Kolorado) pod koniec stycznia.

Podladtchikov upadł wówczas na głowę i na chwilę stracił przytomność. Badania kręgosłupa i głowy nie wykazały uszkodzeń, ale doznał złamania nosa. Później okazało się, że ma krwawienie do mózgu. Jego stan ostatnio się poprawił, przyleciał do Korei Południowej, ale po piątkowym treningu i kolejnych testach medycznych postanowiono, że nie będzie walczył o kolejne złoto igrzysk.

- Byłoby to wielkie ryzyko. Czułem się już znacznie lepiej, całkiem dobrze, ale w tej konkurencji jest mnóstwo ryzyka. Mój start nie byłby ani bezpieczny, ani odpowiedzialny - podkreślił 29-letni reprezentant Szwajcarii na konferencji prasowej. W sobotę wraca do domu.

Cztery lata temu Podladtchikov wyprzedził Japończyków Ayumu Hirano i Taku Hiraokę. Dopiero czwarty był Amerykanin Shaun White, który wcześniej zwyciężał w Turynie w 2006 roku i Vancouver w 2010. Na trzeci złoty krążek olimpijski będzie miał szansę w Pjongczangu.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam. Dodatkowo Cyfrowy Polsat zapewni polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze