Pjongczang 2018: Rozżalony Davis nie weźmie udziału w defiladzie sportowców

Zimowe
Pjongczang 2018: Rozżalony Davis nie weźmie udziału w defiladzie sportowców
fot. PAP

Dwukrotny mistrz olimpijski Amerykanin Shani Davis ogłosił, że nie weźmie udziału w defiladzie sportowców podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu. "Niehonorowym" nazwał rzucanie monetą, aby wybrać chorążego reprezentacji. Los nie okazał się dla niego szczęśliwy.

W piątek flagę USA będzie niosła saneczkarka Erin Hamil, brązowa medalistka igrzysk w Soczi.

Do wyboru chorążego potrzebny był rzut monetą, bowiem we wcześniejszym głosowaniu w ekipie Stanów Zjednoczonych (każda dyscyplina miała jeden głos) był remis 4:4.

35-letni Davis uważa, że decyzja o losowaniu była krzywdząca i niesprawiedliwa dla niego oraz skrytykował władze swojej reprezentacji olimpijskiej. Podkreślił, że on jako pierwszy amerykański zawodnik zdobył dwa razy z rzędu złote medale w tej samej konkurencji - zwyciężył w wyścigu na 1000 m w Turynie w 2006 roku i powtórzył ten sukces w Vancouver w 2010.

- Ale nie ma problemu, mogę poczekać do 2022 roku (igrzyska w Pekinie) - przekazał utytułowany panczenista. W jego dorobku są cztery medale olimpijskie i 23 mistrzostw świata.

W polskiej ekipie flagę podczas defilady sportowców w Pjongczangu poniesie mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, jeden z rywali Davisa.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam. Dodatkowo Cyfrowy Polsat zapewni polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze