Snarski ma wrócić na ring tuż przed 50. urodzinami

Sporty walki
Snarski ma wrócić na ring tuż przed 50. urodzinami
fot. PAP

Najstarszy aktywny polski pięściarz Dariusz Snarski nie zamierza kończyć kariery. Olimpijczyk z Barcelony zapowiedział, że 15 września, trzy miesiące przed 50. urodzinami, stoczy walkę na gali "Chorten Boxing Night" w Białymstoku. To będzie jego 68. zawodowy pojedynek.

W ubiegłym roku, po czteroletniej przerwie, Snarski - obecnie trener i promotor - wrócił na ring i przed białostocką publicznością znokautował w pierwszej rundzie Czecha Richarda Waltera.

 

"Jeśli zdrowie dopisze, w połowie września w hali lodowiska BOSiR jeszcze raz wyjdę między liny i powalczę o tytuł World Champion Legend. To pas dla zawodników starszych, takich jak ja. Wciąż jest we mnie mnóstwo energii i chęci do boksowania" - powiedział PAP Snarski, olimpijczyk z Barcelony (1992 rok) i ćwierćfinalista mistrzostw świata z Tampere (1993).

 

W wieku 49 lat Amerykanin Bernard Hopkins został mistrzem świata, zaś jego słynny rodak Roy Jones Jr w czwartek 8 lutego stoczył 75. walkę w karierze.

 

Dawny reprezentant Polski, który był w kadrze m.in. z Andrzejem Gołotą i Dariuszem Michalczewskim, od dziesięciu lat z żoną Dorotą prowadzi Białostocki Klub Bokserski Boxing Production. W roku jubileuszu team Snarskiego - pod nazwą Chorten Boxing Production - zaplanował organizację czterech gal pięściarskich na Podlasiu oraz tzw. Boxing Day.

 

"W planach mamy zaplanowane także dwa wydarzenia dla pasjonatów tego sportu. Pierwsze już 18 lutego w Galerii Jurowieckiej, gdzie przy okazji prezentacji grupy odbędzie się zbiórka na rzecz małych podopiecznych domowego hospicjum Fundacji +Pomóż Im+" - dodał Snarski, były pretendent do tytułu zawodowego mistrzostwa Starego Kontynentu w wadze lekkiej.

 

Jak przyznał, jego celem jest kontynuowanie w mieście i regionie bogatych tradycji bokserskich.

 

"Dotychczas zorganizowaliśmy 35 gal bokserskich, głównie w Białymstoku, ale też Grajewie, Kolnie, Siemiatyczach czy Łomży, a także Jaworznie. Nasi zawodnicy walczyli o tytuły największych federacji światowych, np. Aleksy Kuziemski o pas czempiona WBO w Londynie. Dziś stawiam na młodzież, w naszej grupie są m.in. Oskar Mikułowski i Wojciech Czarkowski, z którymi wiążemy duże nadzieje" - ocenił szkoleniowiec i promotor.

 

Najbliższa gala - Białystok Boxing Show II - odbędzie się 10 marca. Zadebiutuje Ukrainiec z wagi ciężkiej Ołeksandr Babanow, który jako amator stoczył 212 walk; wygrał 181.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie