Bayern Monachium górą w hicie kolejki! Lewandowski wyrównał rekord Heynckesa

Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 w hicie 22. kolejki Bundesligi. Kolejnego gola strzelił Robert Lewandowski. Przy okazji wyrównał rekord należący do swojego trenera Juppa Heynckesa.

Gospodarze otworzyli wynik już w 6. minucie. Thomas Mueller mocno uderzył zza pola karnego, Ralf Faehrmann odbił piłkę, do której dopadł Lewandowski i bez problemów skierował ją do siatki. Z całą pewnością był to jeden z łatwiej strzelonych goli w jego karierze. Przy okazji Polak wyrównał rekord należący do Heynckesa.

Był to jedenasty ligowy mecz Bayernu Monachium przed własną publicznością w tym sezonie. W każdym z nich Lewandowski przynajmniej raz trafił do siatki rywali. W historii Bundesligi podobnym osiągnięciem popisał się tylko Heynckes. Miało to miejsce w sezonie 1972/1973 w barwach Borussii Moenchengladbach.

Na kolejne trafienia w sobotnim meczu nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą kibice zobaczyli kolejne dwa. Najpierw do wyrównania doprowadził Franco Di Santo. Kilka minut później gospodarze znów objęli prowadzenie, tym razem za sprawą Muellera. W drugiej połowie wynik się nie zmienił, dzięki czemu piłkarze Bayernu Monachium zrobili kolejny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu.

Tym zwycięstwem monachijczycy potwierdzili także, że Allianz Arena to ich twierdza! Lewandowski i spółka nie przegrali tam od 33 spotkań.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:1)

Bramki: Robert Lewandowski 6, Thomas Mueller 36 - Franco Di Santo 29