Jaśkowiec: Te igrzyska są wymodlone

Inne
Jaśkowiec: Te igrzyska są wymodlone
fot. PAP

Jeszcze kilka miesięcy temu występ w Pjongczangu Sylwii Jaśkowiec z powodu kontuzji stał pod znakiem zapytania. W sobotę 31-letnia narciarka zajęła 30. miejsce w biegu łączonym i nie kryła radości z olimpijskiego startu. "Te igrzyska są wymodlone" - podkreśliła.

Latem 2016 roku podczas gry w piłkę Jaśkowiec zerwała w kolanie więzadło krzyżowe przednie. Uszkodzeniu uległa również łękotka, która kilka miesięcy później wymagała kolejnego zabiegu. Z pełnym obciążeniem trenuje dopiero od grudnia.

"Dzięki determinacji, woli walki i wsparciu najbliższych udało mi się tu wystartować. Myślę, że te igrzyska są też wymodlone. Dostaję wiele sygnałów, że ludzie się modlą i wspierają mnie duchowo. To taka praca zbiorowa i chciałam podziękować wszystkim, którzy do końca wierzyli we mnie" - powiedziała.

 

Do najlepszej tego dnia Szwedki Charlotte Kalli zawodniczka z Myślenic straciła 3.11,4. Druga w sobotę była Norweżka Marit Bjoergen, trzecia Finka Krista Parmakoski, a na 17. pozycji uplasowała się Justyna Kowalczyk.

 

Najważniejszym startem Jaśkowiec w Pjongczangu będzie za tydzień rywalizacja w sztafecie. Celem postawionym przed Polkami jest czołowa ósemka. Cztery lata temu w Soczi zmagania zakończyły na siódmej lokacie.

 

"Do sztafety jeszcze sporo biegów. Bądźmy spokojni, realizujmy plan i założenia startowe. Nie potrafię określić ani ja, ani trener, czy moja obecna forma może jeszcze w najbliższym czasie wzrosnąć" - podkreśliła.

 

Jaśkowiec na finiszu nie dała się wyprzedzić Ewelinie Marcisz, która ze swojej postawy również była zadowolona.

 

"Jestem zadowolona, bo wiedziałam, że to będzie trudny bieg i nie nastawiałam się na niego. On miał za zadanie zaaklimatyzować mnie do kolejnych startów. Obie z Sylwią chciałyśmy być w trzydziestce. Mam nadzieję, że następnym razem mi się uda" - oceniła zawodniczka, debiutująca w imprezie tej rangi.

 

Ostatnia z Polek, również olimpijska debiutantka, Martyna Galewicz została sklasyfikowana na 41. pozycji - strata 4.06,4. Bieg ukończyło 60 zawodniczek z 62, które stanęły na starcie.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

FW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze