PlusLiga: ZAKSA ograła Cuprum

W meczu 20. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 Cuprum Lubin. Podopieczni Andrei Gardiniego wygrali swój dziewiętnasty mecz w obecnym sezonie i pewnie liderują tabeli ekstraklasy.

Pierwszy set był na początku wyrównany. W środkowej części siatkarze ZAKSY zaczęli budować przewagę (13:10, 16:12), choć popełniali sporo błędów w polu zagrywki. W końcówce lubinianie gonili wynik, złapali kontakt z rywalami (21:20), jednak skuteczne ataki Maurice Torresa, Mateusza Bieńka i Łukasza Wiśniewskiego przesądziły o zwycięstwie gospodarzy 25:22.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli kędzierzynian (5:8), którzy w środkowej części kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Skutecznie grali Robert Taht i Łukasz Kaczmarek, a gospodarze nie ustrzegli się prostych błędów. Po asie serwisowym Tahta (9:15) wydawało się, że goście są na dobrej drodze do wyrównania stanu meczu. Nic z tego. ZAKSA ruszyła do odrabiania strat, a bohaterem tej części seta był Krzysztof Rejno. Jego dwa asy serwisowe doprowadziły do wyrównania (21:21). W końcówce goście się nie poddawali, jednak Bieniek skutecznym atakiem ustalił wynik seta (25:23).

W trzeciej partii gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Rozpoczęli od mocnego uderzenia (7:2) i mimo słabszych momentów utrzymywali przewagę. W końcówce siatkarze Cuprum zerwali się do walki, wygrali pięć piłek z rzędu i byli o krok od doprowadzenia do rywalizacji na przewagi (24:23). Skuteczny atak Torresa zniweczył te plany. MVP: Benjamin Toniutti.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Rafał Szymura, Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Sławomir Jungiewicz, Krzysztof Rejno

Cuprum: Dawid Gunia, Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Keith Pupart, Robert Taht – Marcin Kryś (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś (libero).

Pozostałe mecze 20. kolejki PlusLigi:

2018-02-07: Espadon Szczecin – ONICO Warszawa 1:3 (27:25, 22:25, 16:25, 23:25)
2018-02-07: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)
2018-02-09: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:12, 25:14, 18:16)
2018-02-10: BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 26:28)
2018-02-10: Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)
2018-02-10: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
2018-02-11: MKS Będzin – GKS Katowice (14.45; transmisja – Polsat Sport).