LSK: Zwycięstwo Grot Budowalnych w Krakowie

W meczu 17.kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima Kraków przegrała z Grot Budowlanymi Łódź 2:3. Gospodynie przegrywały już 0:2, zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym górą były jednak łodzianki.

Faworytkami tej konfrontacji były wyżej notowane w ligowej tabeli siatkarki Grot Budowalnych, co potwierdziły w dwóch pierwszych setach. W premierowej odsłonie obie ekipy punktowały seriami, w efekcie w końcówce był remis 23:23. Skuteczny atak Julii Twardowskiej oraz blok w kolejnej akcji przyniosły decydujące punkty łodziankom (23:25).

W drugim secie nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę. Kluczowa dla losów tej partii były skuteczne zagrywki Twardowskiej (19:22) i Agnieszki Kąkolewskiej (20:24). W kolejnych akcjach łodzianki popełniły dwa błędy, ale pomyliła się również Rebecca Pavan, co oznaczało koniec seta (22:25).

Losy trzeciej odsłony również ważyły się do samego końca. Na przestrzeni seta minimalną przewagę miały gospodynie, w końcówce łodzianki wygrały trzy piłki i wyrównały na 22:22. Cóż z tego, skoro w trzech następnych akcjach błędy popełniły kolejno: Kąkolewska, Hana Cutura oraz Kaja Grobelna, co przesądziło o zwycięstwie Trefla Proximy 25:22.

Set numer cztery również rozstrzygnął się w końcówce. Kluczowe piłki padły łupem gospodyń, a dwa ostatnie punkty skutecznymi atakami wywalczyła Martyna Łukasik (25:23). Oznaczało to, że zwycięzcę tego meczu wyłoni tie-break, którego lepiej rozpoczęły przyjezdne. Po serii dobrych zagrywek Twardowskiej gospodynie przegrywały 0:5, a przy zmianie stron było 3:8. Przy takiej stracie gospodynie nie zdołały już nawiązać walki w końcówce. Pavla Vincourova ustaliła wynik tej jednostronnej partii na 6:15 i zakończyła mecz. MVP: Julia Twardowska.

Trefl Proxima Kraków – Grot Budowlani Łódź 2:3 (23:25, 22:25, 25:22, 25:23, 6:15)

Trefl Proxima: Martyna Łukasik, Sarah Clement, Rebecca Pavan, Ewelina Brzezińska, Justyna Łukasik, Zsuzsanna Talas – Klaudia Kulig (libero) oraz Aleksandra Szymańska, Paula Słonecka, Daria Paszek, Adrianna Budzoń.
Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Julia Piotrowska, Hana Cutura – Agata Witkowska (libero) oraz Kaja Grobelna, Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska.

Wyniki pozostałych meczów 17. kolejki LSK:

2018-02-10: Poli Budowlani Toruń – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (18:25, 18:25, 20:25)
2018-02-10: Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)
2018-02-10: Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:17)
2018-02-10: MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 12:25, 25:22, 25:22, 15:13)
2018-02-11: ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:23, 25:22)
2018-02-11: Impel Wrocław – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)