Niedziela w Pjongczangu: Niespodzianki w biegach i biathlonie. Polacy bez sukcesów

Norweski narciarz Simen Hegstad Krueger niespodziewanie wygrał bieg łączony (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną) na igrzyskach w Pjongczangu. Wyprzedził rodaków Martina Johnsruda Sundby'ego i Hansa Christera Holunda. Dominik Bury zajął 52. miejsce.

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło w olimpijskiej rywalizacji w biathlonowym sprincie na 10 km w Pjongczangu. Wygrał Niemiec Arnd Peiffer, srebro zdobył Czech Michal Krcmar, a brąz - Włoch Dominik Windisch. Polacy nie liczyli się w walce o czołowe lokaty.

Holenderski panczenista Sven Kramer po raz trzeci z rzędu wygrał olimpijski bieg na 5000 m. Po zwycięstwach w Vancouver (2010) i Soczi (2014), w niedzielę był najlepszy także w Pjongczangu. Adrian Wielgat zajął ostatnie, 22. miejsce.

Maciej Kurowski zajął 19. miejsce w olimpijskiej rywalizacji saneczkarskich jedynek w Pjongczangu. Zwyciężył nieoczekiwanie Austriak David Gleirscher. Drugi byl Amerykanin Chris Mazdzer, a trzeci Niemiec Johannes Ludwig.

Z powodu silnego wiatru zaplanowany na niedzielę alpejski zjazd mężczyzn igrzysk w Pjongczangu został przełożony na czwartek. Warunki uniemożliwiały skorzystanie z kolei gondolowej mającej wwieźć na górę zawodników i organizatorów.

Niemcy prowadzą w tabeli medalowej po drugim dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Zdobyli trzy złote krążki - biathloniści w sprincie Laura Dahlmeier i Arnd Peiffer oraz skoczek narciarski Andreas Wellinger na normalnym obiekcie, a także jeden brązowy.

17-letni Amerykanin Redmond Gerard został mistrzem olimpijskim igrzysk w Pjongczangu w snowboardowej konkurencji slopestyle. Dwa pozostałe medale zdobyli Kanadyjczycy - Max Parrot i Mark McMorris. Polacy nie startowali.

Zaplanowane na niedzielę kwalifikacje kobiet w tej konkurencji zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. Wszystkie zawodniczki wystąpią w finale.

Perrine Laffont została mistrzynią olimpijską w narciarstwie dowolnym w jeździe po muldach i zdobyła pierwszy w historii złoty medal dla Francji w tej konkurencji. 19-latka minimalnie - o 0,09 pkt - pokonała triumfatorkę sprzed czterech lat Kanadyjkę Justine Dufour-Lapointe.

Łyżwiarze figurowi Kanady umocnili się na prowadzeniu w rywalizacji drużynowej igrzysk w Pjongczangu. W niedzielę byli najlepsi w programie krótkim par tanecznych oraz w dowolnym par sportowych. W klasyfikacji wyprzedzają Olimpijczyków z Rosji oraz ekipę USA.

Zbyt silny wiatr uniemożliwił w niedzielę przeprowadzenie pierwszego treningu na skoczni normalnej specjalistów kombinacji norweskiej startujących w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Mroźny wiatr i bardzo niskie temperatury powodują, że dyscypliny olimpijskie, które odbywają się w Pjongczangu na otwartym powietrzu, cieszą się małym zainteresowaniem kibiców. Na trybunach są pustki. Najbardziej widoczne było to na skokach narciarskich i biathlonie.

Kanadyjczycy wygrali rundę grupową turnieju curlingowych par mieszanych w Pjongczangu. Awans do półfinału zapewnili sobie także Szwajcarzy i Olimpijczycy z Rosji, a w barażu o ostatnie miejsce w strefie medalowej Norwegia pokonała Chiny.