Pjongczang 2018: Co wydarzy się w niedzielę?

Inne
Pjongczang 2018: Co wydarzy się w niedzielę?
fot. PAP

Od finału w snowboardowym slopestyle'u rozpocznie się w niedzielę rywalizacja w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

O 7.15 na trasę biegu łączonego na 15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną ruszy Dominik Bury. To będzie jego olimpijski debiut, a o medale powinni walczyć przede wszystkim Norwegowie z Johannesem Hosflotem Klaebo na czele. 21-letni biegacz startował w tym sezonie w 13 zawodach Pucharu Świata i dziewięć z nich wygrał - na różnych dystansach i różnymi technikami.

 

W łyżwiarstwie szybkim na 5000 m faworytem jest Holender Sven Kramer. - Czuję, że jestem w dobrej dyspozycji. To sprawia, że chcę poprawić swój wynik z Soczi, gdzie dwa razy wygrałem. Teraz stawiam na trzy złote krążki - powiedział 31-letni panczenista. Jednym z jego rywali będzie Adrian Wielgat, który pobiegnie o 8.00 w pierwszej parze ze Szwedem Nilsem Van Der Poelem. Kramer wystąpi w przedostatniej - dziesiątej.

 

W trzecim ślizgu (początek o 10.50) saneczkowych jedynek wystąpią Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz. Na półmetku rywalizacji prowadzi dwukrotny mistrz olimpijski Felix Loch. Kolejne miejsca zajmują Austriak David Gleirscher i przedstawiciel Olimpijczyków z Rosji Roman Repiłow. Kurowski jest 19., a Sochowicz - 27.

 

W ostatnim rozgrywanym w niedzielę finale z udziałem Polaków biathlonowym sprincie na 10 km powalczą Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Zawodnicy na trasę zaczną wybiegać od 12.15. Medale rozdane będą także w jeździe po muldach kobiet.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze