Pjongczang 2018: Kanadyjczycy wygrali rundę grupową par mieszanych

Zimowe
Pjongczang 2018: Kanadyjczycy wygrali rundę grupową par mieszanych
fot. PAP

Kanadyjczycy wygrali rundę grupową olimpijskiego turnieju curlingowych par mieszanych w Pjongczangu. Awans do półfinału zapewnili sobie także Szwajcarzy i Olimpijczycy z Rosji, a o ostatnie miejsce w strefie medalowej w meczu barażowym zagrają Norwegia i Chiny.

Kaitlyn Lawes i John Morris w rundzie grupowej przegrali tylko pierwsze spotkanie z Norwegami. Później odnieśli sześć zwycięstw i jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w czołowej czwórce. Z kolei Norwegowie po dobrym początku później spisywali się gorzej, w niedzielę ponieśli porażkę z Chinami 8:9. Właśnie z tym azjatyckim zespołem spotkają się jeszcze w niedzielę w dodatkowym meczu o udział w półfinale.

 

W poniedziałek rozegrane zostaną półfinały, a we wtorek spotkania decydujące o medalach.

 

Rywalizacja mikstów odbywa się po raz pierwszy na igrzyskach. W programie imprezy w Korei Południowej są też turnieje kobiet i mężczyzn, wszystkie bez udziału Polaków.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze