Początkowo organizatorzy rozpoczęcie kwalifikacji przełożyli o trzydzieści minut, później je odwołali. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała na Twitterze, że wszystkie zawodniczki zostaną dopuszczone do poniedziałkowego finału, ale zamiast trzech przejazdów odbędą się dwa. Polki w tej konkurencji nie startują.

 

Kilka godzin wcześniej na tym samym stoku o medale walczyli mężczyźni. Niespodziewanie wygrał 17-letni Amerykanin Redmond Gerard.

 

To kolejna zmiana niedzielnego programu igrzysk w Pjongczangu. Wcześniej, także z powodu silnego wiatru, na czwartek przełożono zjazd alpejczyków.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.