Pjongczang 2018: Żaden ze sportowców nie jest zarażony norowirusem

Zimowe
Pjongczang 2018: Żaden ze sportowców nie jest zarażony norowirusem
fot. PAP

Wprawdzie do 158 przypadków wzrosła liczba chorych na norowirusy w Pjongczangu, gdzie odbywają się zimowe igrzyska olimpijskie, to jednak żaden ze sportowców nie został przez nie zaatakowany.

Komitet organizacyjny igrzysk poinformował, że większość przypadków stwierdzono daleko od wiosek olimpijskich w Pjongczangu i Gangneungu oraz aren zmagań.

 

"Mamy pełne zaufanie do koreańskich służb epidemiologicznych, które współpracują z komitetem organizacyjnym igrzysk. Jestem zafascynowany sposobem, w jaki to czynią" - powiedział dyrektor medyczny Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Richard Budgett.

Norowirusy powodujące nagłe problemy żołądkowe, objawiające się biegunką i wymiotami, przenoszą się w pokarmie i napojach.

 

Transmisja magazynu Studio Pjongczang 2018 od godziny 18.00 w Polsacie Sport News.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

FW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze