Gol kolejki w Gliwicach! Jagiellonia Białystok wiceliderem

W ostatnim meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:0. Wynik w spektakularnym stylu otworzył Przemysław Frankowski, który mocnym strzałem spoza pola karnego zerwał pajęczynę z okienka bramki Jakuba Szmatuły.

Przed przystąpieniem do swojego pierwszego meczu rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia zajmowała 4. miejsce w tabeli, posiadając identyczną liczbę punktów co Górnik Zabrze (36). O wiele gorsze nastroje panowały w Gliwicach, ponieważ po sobotnim zwycięstwie Pogoni Szczecin nad Sandecją Nowy Sącz (4:2), to właśnie Piast zamykał tabelę, z dorobkiem zaledwie 20 "oczek".

Początkowo piłkarze dostosowali się do atmosfery na trybunach, na których zasiadło niewiele ponad 3 tysiące kibiców. Mecz toczył się w średnim tempie i dopiero w 16. minucie zgromadzonych na Stadionie Miejskim w Gliwicach z zimowego snu wyrwał Martin Konczkowski. Obrońca gospodarzy przyjął piłkę przed polem karnym, a następnie spektakularnym strzałem w kierunku dalszego słupka postraszył Mariusza Pawełka. Bramkarz "Jagi" nie musiał jednak interweniować, ponieważ piłka obiła spojenie i wyleciała poza boisko. Sama próba była jednak kapitalna.

To, co nie udało się Konczkowskiemu, w stu procentach powiodło się w 38. minucie Przemysławowi Frankowskiemu, który fenomenalnym strzałem spoza pola karnego umieścił piłkę w samym okienku bramki Jakuba Szmatuły. Takich goli w polskiej Ekstraklasie nie ogląda się co weekend!

W 55. minucie było już 0:2, gdy świetnym podaniem wszerz pola karnego, pomiędzy trzema obrońcami, popisał się Karol Świderski, a Martinowi Pospisilowi pozostało jedynie dopełnić formalności. Piłka wpadła do bramki, odbijając się wcześniej od słupka. Podobnie niewielki margines błędu zachował przy swoim trafieniu również Frankowski, ponieważ futbolówka po jego strzale otarła się od poprzeczki.

Ostatecznie więcej goli nie padło, wobec czego "Jaga", po przegranej Górnika i remisie Lecha, jest aktualnym wiceliderem Ekstraklasy, i do plasującej się na 1. miejscu Legii traci zaledwie 2 punkty.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: Przemysław Frankowski 39', Martin Pospisil 55'

Piast: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Gerard Badia, Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Konstantin Vassiljev (62' Karol Angielski), Joel Valencia (81' Aleksander Jagiełło) - Michal Papadopulos (56' Mateusz Szczepaniak).

Jagiellonia: Mariusz Pawełek - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Przemysław Frankowski (86' Jakub Wójcicki), Taras Romanczuk, Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas (69' Dejan Lazarević) - Karol Świderski (72' Roman Bezjak)

Sędzia: Szymon Marciniak.

Widzowie: 3174.