"Pakistan Mountain News" poinformowało na Facebooku, że grupa ośmiu pakiństańskich wspinaczy przygotowuje się do akcji poszukiwawczej na Nanga Parbat. Jednym z członków ekipy jest Hassan Jaan, zdobywca K2 z 2014 roku. W ekspedycji ma uczestniczyć również Ali Muhammad Saltoro. Wciąż nie wiadomo czy wyprawa się odbędzie, ponieważ nie pojawiło się jeszcze oficjalne potwierdzenie informacji.

Mackiewicz 27 stycznia został na wysokości 7400 metrów n.p.m. Jego towarzyszka - Elisabeth Revol - zeszła na wysokość ok. 6670 metrów n.p.m., a uratowali ją polscy himalaiści - Adam Bielecki i Denis Urubko. Przez niesprzyjające warunki pogodowe musieli przerwać akcję ratowniczą, a Mackiewicz został na Nanga Parbat. Polak był w ciężkim stanie i najprawdopodobniej nie przeżył w tych warunkach.


Szanse przeprowadzenia akcji poszukiwawczej z każdą godziną maleją. Na Nanga Parbat prognozowana jest zła pogoda, która utrudniałaby dojście do miejsca, w którym Revol zostawiła Mackiewicza. W czwartek na warszawskim Żoliborzu odbędzie się symboliczny pogrzeb himalaisty.