Czy Maliszewską zjadła presja?

Zimowe
Czy Maliszewską zjadła presja?
fot. PAP

- Wiele osób pytało mnie czy dawałam jakieś rady siostrze, jak ma się zachować i jak radzić sobie z presją. Cokolwiek bym jej nie powiedziała, to jednak to jest Natalia, inna niż ja, choć oczywiście jesteśmy rodziną. Ona przeżywa igrzyska na swój sposób i z tego wyciąga również naukę - powiedziała dwukrotna olimpijka oraz siostra Natalii Maliszewskiej, Patrycja Maliszewska.

Paulina Chylewska: Zastanawiam się w jaki sposób powiedzieć o występie Natalii Maliszewskiej - czy był to start w roli debiutantki, która przeciera szlaki i stara się pokazać z jak najlepszej strony czy sportowca, którego wysyłamy na igrzyska i oczekujemy od niego jak najlepszego wyniku.

Patrycja Maliszewska: Na pewno debiutantki, ponieważ mimo wszystko są to jej pierwsze igrzyska. Wiele osób pytało mnie czy dawałam jakieś rady siostrze, jak ma się zachować i jak radzić sobie z presją. Cokolwiek bym jej nie powiedziała, to jednak to jest Natalia, inna niż ja, choć oczywiście jesteśmy rodziną. Ona przeżywa igrzyska na swój sposób i z tego wyciąga również naukę. Moim zdaniem pojechała bardzo dobrze, gdyż nie stawiano przed nią wygórowanych oczekiwań, przyznając białą kartę, a ona zapisała na niej bieg ćwierćfinałowy oraz ciekawy półfinał, który zaczęła jednak od falstartu.

Paulina Chylewska: Czy jest to bardzo stresujący moment czy można szybko wyrzucić coś takiego z głowy?

Patrycja Maliszewska: W idealnym świecie tak by było, ale to jednak jest stres. W dodatku drugi start również był przerwany, ze względu na kontakt między Kanadyjką i Holenderką, zakończony dyskwalifikacją tej pierwszej. Myślę, że to mogło trochę wpłynąć na Natalię i przy kolejnym starcie nie chciała już tak ryzykować. Później walczyła, nie jechała pasywnie, próbowała po wewnętrznej i zewnętrznej, ale Holenderka miała swój dzień i ostatecznie wywalczyła nawet srebro. Jesteśmy dumni z siostry i czekamy na jej powrót.

Jakub Jaworski: Patrząc na biegi Natalii można się wielu rzeczy nauczyć i pewnie nawet ona sama będzie analizowała je bardzo dokładnie. Jeżeli chodzi o przygotowanie psychiczne, to nie możemy wymagać od niej nie wiadomo czego, ponieważ mimo faktu, że warunki w jakich startowała są podobne do tych z pucharu świata, to igrzyska są zupełnie innym "zwierzakiem". Tak jak powiedziała Patrycja - Natalia zdobyła w Korei dużo doświadczenia, była białą kartką, a teraz ma już na niej zapisane dwa, dość dobre biegi.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze