Esport Manager: Pierwsza na świecie esportowa gra karciana

Inne
Esport Manager: Pierwsza na świecie esportowa gra karciana
fot. Materiały prasowe

Zbuduj esportową drużynę gwiazd i zostań globalną potęgą! Polacy twórcami pierwszej na świecie gry karcianej będącej menedżerem klubu esportowego.

Czy jesteś gotowy, aby stworzyć drużynę profesjonalnych graczy, która przejdzie do historii? Przed Tobą zadanie zdobycia pozycji najlepszego menedżera esportowego. Możesz to osiągnąć podejmując dziesiątki strategicznych decyzji. Zbudujesz globalny klub, szkoląc i przejmując z rynku najlepszych zawodników, kompletując sztab szkoleniowy i dbając o komunikację drużyny w mediach społecznościowych i prasie. Trenuj swoich podopiecznych, grzej się w cieple reflektorów i zostań legendą! Pamiętaj jednak - Twoi przeciwnicy marzą o tym samym!

Esport Manager to pierwsza na świecie esportowa gra karciana. Stworzyli ją Polacy, którzy na co dzień pracują w branży esportowej, lecz mają za sobą bogate doświadczenie w tworzeniu gier planszowych i karcianych. W swoim portfolio mają takie tytuły jak Pocket Mars, Fejm czy A4 Quest.

Jak zbudować esportowe imperium?

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy w wieku 10+. Pojedyncza rozgrywka przewidziana jest na 15-30 min gry. W zestawie znajdziemy karty postaci oraz zestaw żetonów symbolizujących pieniądze i prestiż. Jako menedżer otrzymasz zestaw kart, reprezentujących różne postacie istotne w świecie esportu, mediów i biznesu. Każda postać posiada charakterystyczną zdolność specjalną, co finalnie przekłada się na określoną liczbę punktów w grze. Dodatkowo postacie charakteryzują się zestawem cech, które pozwalają na podejmowanie strategicznych decyzji i w konsekwencji zdobycie upragnionego sukcesu lub poniesienie sromotnej porażki na esportowym rynku.

Zadaniem gracza jest poprowadzenie organizacji esportowej do sukcesu. Gracz posiada swój zespół oraz logotyp, a kolejnym etapem jest zatrudnienie jak najlepszych graczy MOBA, FPS i SOLO. Dodatkowo istnieje możliwość zatrudnienia trenerów odpowiednich specjalizacji, co na koniec gry da nam dodatkowe punkty przypisane do każdego zawodnika. Podczas gry o dyspozycji masz także karty akcji. Gracz może poprosić o pomoc komentatorów, wysłać zespół do gaming house’u, organizować lanowe turnieje, na których będzie poszukiwać talentów. Każda karta akcji symbolizuje jakieś wydarzenie związane z esportem. Dodatkowo w grze będą dostępne karty turniejów, dzięki którym będzie można zdobyć dodatkowe profity w trakcie gry.

Premiera Esport Managera na IEM Expo

Premierę gry zaplanowano na targi IEM Expo, które odbywają się podczas ESL One powered by Intel oraz Intel Extreme Masters w Katowicach. Będzie ją można nabyć w cenie 55 zł, w sklepie ESL, zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego weekendu. Po katowickim wydarzeniu, gra dostępna będzie także w sprzedaży internetowej pod tym LINKIEM. Wyłącznym dystrybutorem jest ESL Polska.  

O Autorach


THISTROY GAMES to wydawnictwo założone przez dwójkę przyjaciół. Na co dzień pracują w branży esportowej, wieczorami tworzą gry planszowe i karciane. Są odpowiedzialni za przygotowanie takich tytułów jak Pocket Mars, Fejm, czy A4 Quest. Tym razem postanowili połączyć oba fascynujące ich światy.


ESL — informacje


ESL, będące częścią międzynarodowej grupy medialnej MTG, jest liderem w branży e-sportowej na Świecie. Organizuje największe turnieje online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, krajowe mistrzostwa ESL oraz Starcraft II World Championship Series jak również rozgrywki dla amatorów. Firma oferuje szeroki zakres usług obejmujących obsługę firm z branży gamingowej, event management, reklamę oraz produkcję telewizyjną. Posiadamy biura w Niemczech, Polsce, Francji, Hiszpanii, Chinach, Brazylii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. www.turtle-entertainment.pl

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze