Pjongczang 2018: Zwycięstwa Kanadyjek i Amerykanek

Zimowe
Pjongczang 2018: Zwycięstwa Kanadyjek i Amerykanek
fot. PAP

Mistrzynie olimpijskie z Soczi Kanadyjki i wicemistrzynie Amerykanki wygrały w turnieju hokeja na lodzie kobiet w Pjongczangu drugie mecze grupowe. W tabeli grupy A prowadzi Kanada, która dotychczas strzeliła o jedną bramkę więcej.

Kanadyjki pokonały Finki 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) w trzeciej tercji wyraźnie oszczędzały siły na czwartkowy mecz z USA. Cztery lata temu w finale w Soczi Kanada wygrała 3:2 z USA i zapewniła sobie złoty medal olimpijski.

W drugim wtorkowym meczu tej grupy Amerykanki bez problemów wygrały z zespołem Olimpijczyków z Rosji 5:0 (1:0, 3:0, 1:0). Podobnie jak Kanadyjki miały zdecydowaną przewagę w całym spotkaniu. Dwie bramki w drugiej tercji strzeliła Jocelyne Lamoureux-Davidson i to właśnie ją trener ekipy USA Robb Stauber uznał za najlepszą zawodniczkę w tym spotkaniu.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze