Polscy olimpijczycy: Integrowaliśmy się w wiosce na różne sposoby

Zimowe
Polscy olimpijczycy: Integrowaliśmy się w wiosce na różne sposoby
fot. Polsat Sport

Polacy, którzy w przeszłości byli uczesztnikami zimowych igrzysk olimpijskich byli gośćmi Studia Pjongczang 2018. Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski i Michał Ligocki uchylili rąbka tajemnicy odnośnie tego, co działo się w wioskach olimpijskich w Vancouver czy Soczi.

Jako pierwszy podczas wtorkowego studia Pjongczang 2018 do tablicy został wywołany Jaworski, który uczestniczył między innymi w igrzyskach w Vancouver w 2010 roku. - Nie miałbym pewnie przyjemności nigdy poznać Michała i zawodników innych dyscyplin. Igrzyska to jest po pierwsze impreza sportowa, a z drugiej strony to jest niesamowita przygoda. To jest największe święto sportu, jakie można sobie wyobrazić - powiedział były zawodnik uprawiający short-track.

Wtórował mu Ligocki, który aż trzy razy był na zimowych igrzyskach. - Priorytetem jest zrobić jak najlepszy start, dać z siebie wszystko. Koncentrujemy się na tym stuprocentowo, ale między treningami, zawodami jest bardzo dużo wolnego czasu, więc trzeba go sobie zagospodarować. Integrowaliśmy się na różne sposoby, dużo graliśmy w gry wideo, chodziliśmy na shopping, nawet zostaliśmy zaproszeni na jakiś pokaz mody w Vancouver. Fantastyczne przeżycia, myślę, że Korea jest ciekawa pod tym względem - stwierdził.

Tego samego zdania była Maliszewska, która w 2015 roku doznała koszmarnego złamania nogi i niedawno dopiero wróciła do startów. - Również najmilej wspominam Vancouver. Ta wioska była mała, wszystko było pod ręką, nie trzeba było daleko chodzić. Soczi jednak było trochę inne. Mówiłam teraz tym wylatującym olimpijczykom: "jedziecie, walczycie tam o laury dla siebie, natomiast pamiętajcie, że to jest impreza, która odbywa się raz na cztery lata. Trzeba być naprawdę dobrym, żeby się dostać na igrzyska, więc wy cieszcie się już z faktu, że tam jedziecie. Korzystajcie ze wszystkiego, z tych akredytacji, bo to jest przepustka przez trzy tygodnie do wszystkiego" - zdradziła Polka.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze