Maciej Turski: Jeszcze nie odbyła się gala KSW 42, a już wiemy kiedy będzie miało miejsce KSW 43. Wielu kibiców karciło Was za organizowanie za małej liczby eventów. Ten rok rozpoczynacie błyskawicznie. Skąd taka decyzja?

 

Maciej Kawulski: Na pewno hejty pisze się szybciej niż robi gale. Z roku na rok przyspieszamy. W 2018 roku zrobimy pięć eventów, co w pierwszej połowie roku daje rytmikę co półtora miesiąca. Wypuszczamy KSW 43 na zakładkę. Jesteśmy w trakcie końcówki wyprzedaży łódzkiej gali, już zaczynamy sprzedawać galę wrocławską, a niedługo pewnie zaczniemy sprzedaż kolejnego eventu. Krytykowanie kogoś za tempo jest z założenia nieprawidłowe. My będziemy produkować galę w naszym ulubionym tempie i to się nie zmieni.

 

Już poznaliśmy pierwsze nazwiska na KSW 43, Damian Janikowski, Michał Andryszak w walce o pas mistrzowski. Historia pasa w wadze ciężkiej miała wyglądać nieco inaczej. Wielu zakładało, że odbędzie się pojedynek, który będzie eliminatorem. Zdecydowaliście inaczej, dlaczego? Wiemy, że w perspektywie planowana jest walka Karola Bedorfa z Mariuszem Pudzianowskim, nie chcieliście poczekać na to starcie?

 

Myślę, że z aspektu sportowego wynika, iż Andryszak swoją stusekundową batalią w drodze o pas zasłużył, żeby po niego sięgnąć i po niego sięgnie. Następne zwycięstwa w wadze ciężkiej będą wyłaniały pretendentów do tego pasa. Myślę, że to bezkrólewie w kategorii ciężkiej było już zbyt długie i ta sytuacja będzie bardziej naturalna.

 

Potwierdzasz starcie Bedorfa z Pudzianowskim na najbliższym evencie po gali KSW 43?

 

Tak, to nie jest tajemnicą, że ta walka jest pewna. Planujemy, iż będzie to main event gali KSW 44, a o szczegółach telemetrycznych będziemy wkrótce informować.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.