Legia Warszawa pozbyła się piłkarza, który zarabiał fortunę!

Piłka nożna
Legia Warszawa pozbyła się piłkarza, który zarabiał fortunę!
fot. Cyfrasport

Wszyscy związani z drużyna mistrza Polski mogą odetchnąć, bowiem największy niewypał transferowy ostatnich lat opuścił w końcu klub z Łazienkowskiej 3. Jak poinformowali warszawianie na swojej stronie internetowej na zasadzie transferu definitywnego nigeryjski napastnik Daniel Chima Chukwu odszedł z Legii Warszawa do norweskiego Molde FK.

Chukwu trafił na Łazienkowską rok temu z chińskiego drugoligowca SH Shenxin. Wcześniej przez pięć lat grał właśnie w Molde - w tym przeciwko Legii w 2013 roku, w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

 

W zespole mistrza Polski miał zastąpić reprezentanta Węgier Nemanję Nikolica, który odszedł do Chicago Fire. Jednak był jednym z największych transferowych niewypałów ostatnich lat. W ekstraklasie zagrał zaledwie w czterech meczach, a był jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Legii. Według wielu źródeł w klubie z Łazienkowskiej 3 inkasował 700 tysięcy euro. Jego pozbycie się było równie priorytetowe dla działaczy klubu jak pozyskanie nowych zawodników.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze