Liga Mistrzów: Zwycięstwo ZAKSY z Trentino! Kędzierzynianie liderem grupy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała po kapitalnym widowisku z Diatec Trentino 3:2 (25:23, 22:25, 25:27, 25:21, 15:17) w meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięstwo pozwoliło mistrzom Polski wysunąć się na pozycję lidera grupy E.

Po dreszczowcu, który rozegrał się w pierwszym meczu między sąsiadującymi w tabeli grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSĄ i Trentino, wygranym przez kędzierzynian 3:2, w rewanżu można było spodziewać się ogromnych emocji i jak się później okazało rzeczywiście ich nie zabrakło. Wiadomo było, że mistrzowie Polski przystąpią do starcia w ogromnym osłabieniu. Kontuzji stawu skokowego w ostatnim meczu ligowym nabawił się bowiem ich lider Sam Deroo.

Od początku kibice nie mogli narzekać na nudę. Walka cios za cios trwała aż do stanu 20:20! W końcówce niewielką przewagę uzyskali gospodarze, a skutecznym atakiem ze środka seta zakończył Eder Cardonera. Nieco inny przebieg miała druga odsłona spotkania. Siatkarze Trentino zostali kompletnie rozbici zagrywką przez Maurice Torresa. Dało to mistrzom Polski solidną zaliczkę (6:1). Udało się ją utrzymać do połowy seta. Wtedy Włosi doszli do głosu i doprowadzili do kolejnej emocjonującej końcówki tym razem szczęśliwej jednak dla kędzierzynian.

Trzecia partia od początku układała się pomyślnie dla siatkarzy Trentino. W końcówce nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji i podopieczni Andrei Gardiniego w fenomenalnym stylu wygrali 27:25. Co udało się w poprzednim secie nie powiodło się w odsłonie czwartej. Wypracowana przewaga włoskiego zespołu z punkta na punkt powiększała się i dała im zwycięstwo, więc o końcowym wyniku ponownie zadecydował tie-break.

Niewymuszone błędy ZAKSY i solidne zagrania jej rywali sprawiły, że już na zmianie stron o trzy punkty bliżej od zwycięstwa byli właśnie Włosi. Mistrzowie Polski nie zamierzali jednak się poddać. Walczyli dzielnie i doprowadzili do wyrównania 9:9 po świetnej zagrywce Kamila Semieniuka, a potem po serii kapitalnych akcji wygrali 17:15.

Zwycięstwo z bezpośrednim sąsiadem z tabeli pozwoliło kędzierzynianom awansować na pozycję lidera. Ostatni mecz fazy grupowej zagrają z zajmującym czwartą lokarę Arkasem Izmir.

Trentino Diatec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:23, 22:25, 25:27, 25:21, 15:17)

Diatec Trentino: Uros Kovacević, Luka Vettori, Simone Gianelli, Eder Cardonera, Filippo Lanza, Aidan Zingel, Matteo Chiappa (libero) oraz Jan Kozamernik

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura, Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Sławomir Jungiewicz