Pjongczang 2018: Stoch błyszczał na treningu na dużej skoczni!

Inne
Pjongczang 2018: Stoch błyszczał na treningu na dużej skoczni!
fot. PAP

Zakończył się trening na dużej skoczni na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Rywalizacja zaczęła się o godz. 12:00. W treningu brało udział pięciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Szczególnie dobrze poradził sobie ten pierwszy.

W pierwszej serii treningowej Polacy zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji. Kamil Stoch miał 2. drugie miejsce, 5. był Dawid Kubacki, a tuż za nim 6. był Stefan Hula. 9. lokatę objął Maciej Kot. Najgorzej skoczył Piotr Żyła, który pierwszą serię zakończył na 20. miejscu. Pierwszy był Niemiec Leyhe Stephan, a trzeci rezultat - 129,5 m miał Norweg Robert Johannson.

 

 

Druga seria treningowa poszła Polakom nieco gorzej. Stoch zajął w niej 3. lokatę, Kubacki 7., zaś Kot i Żyła znaleźli się dopiero na 20. oraz 22. miejscu. Pierwszy był Norweg Robert Johansson.

 

 

W kolejnej, trzeciej serii znów najlepszy okazał się Johansson. Bardzo dobrą i równą formę zaprezentował Stoch, który ponownie zajął 3. miejsce. W pierwszej dziesiątce był również inny reprezentant Polski - Kubacki, zajął 8. miejsce. Natomiast, poprawił się Maciej Kot, który zajął dwunaste miejsce. 22. był Stefan Hula, zaś Piotr Żyła zajął dalekie 32. miejsce. 

 

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze