W finałowej rywalizacji pań na 500 metrów w short tracku pierwsza była Włoszka Arianna Fontana, druga na metę wjechała Choi Minjeong, a trzecia Holenderka Yara von Kerkhof. Boutin zakończyła wyścig na czwartym miejscu, a dostała się na podium dopiero po dyskwalifikacji Chin Minjeong, która wykonała niedozwolony manewr. W tej sytuacji srebro zdobyła Van Kerkhof, a brąz Boutin.

Południowokoreańscy fani byli wściekli na decyzję sędziów i postanowili wyładować złość na Instagramie oraz Twitterze Kanadyjki. 23-latce grożono nawet śmiercią! Boutin była zmuszona zamknąć wszystkie konta społecznościowe, a oświadczenie w tej sprawie wydał Międzynarodowy Komitet Olimpijski, apelując o szacunek dla sportowców.

- Chcemy by świetne wystąpienia były nagradzane i na tym polega cała idea Igrzysk Olimpijskich. Jednakże nie jesteśmy i nie będziemy w stanie kontrolować mediów społecznościowych. Niestety od czasu do czasu pojawiają się takie incydenty - oświadczył rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Mark Adams.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.