Pjongczang 2018: Pierwsze wygrane Brytyjczyków w curlingu

Zimowe
Pjongczang 2018: Pierwsze wygrane Brytyjczyków w curlingu
fot. PAP

Zarówno męska jak i żeńska reprezentacja Wielkiej Brytanii od zwycięstw rozpoczęły występ w olimpijskim turnieju curlingu w Pjongczangu. Mężczyźni pokonali Szwajcarów 6:5 po dogrywce, a panie wygrały z Olimpijkami z Rosji 10:3.

W obu wypadkach Wielką Brytanię reprezentuje w igrzyskach drużyna Szkocji.

 

Szwajcarzy nie wykorzystali okazji do rewanżu na Szkotach za porażkę w półfinale listopadowych mistrzostwach Europy. Co prawda w 10. endzie wyrównali stan meczu na 5:5, ale w dogrywce to Wyspiarze zdobyli decydujący o zwycięstwie punkt.

 

Uważani za faworytów Kanadyjczycy pokonali Włochów 5:3. Z kolei gospodarze przegrali z Amerykanami 7:11. W rywalizacji reprezentacji skandynawskich Szwedzi pokonali Duńczyków 9:5.

 

Reprezentacja Szwecji była górą również w rywalizacji kobiet. Przy stanie 3:9 Dunki poddały mecz. Podobnie zakończyło się spotkanie Chinek ze Szwajcarkami. Te drugie poddały mecz przy stanie 2:7. Amerykanki natomiast poddały mecz przed ostatnią partią z Japonkami przy stanie 5:10.

 

Z kolei zawodniczki ze Szkocji występujące pod flagą Wielkiej Brytanii nie dały szans Olimpijkom z Rosji 10:3.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze